Ressamlar Milli Mücadeleyi çizecekler

Ressamlar Milli Mücadeleyi çizecekler

Ressamların Gözüyle “Milli Mücadele” konulu Sanat Çalıştayı Kahramanmaraş’ta 8-9 Şubat’ta yapılacak

Ressamların Gözüyle “Milli Mücadele” konulu Sanat Çalıştayı Kahramanmaraş’ta 8-9 Şubat’ta yapılacak

 Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir  Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde   gerçekleştirilen  şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı etkinlikleri kapsamında  “Ressamlar Gözüyle Kurtuluş” adlı 1. Sanat Çalıştayı başlıyor..

Çalıştay Hakkında bilgi veren Ressam Sait IŞIK: “Şehrimizin Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve Güzel Sanatlar Lisesi sanat eğitimci kadrosu ve Serbest Ressamlardan  oluşan toplamda 14 ressamın katılımı ile-  8 Şubat 2020 Cumartesi günü başlayacak Sanat Çalıştayımızı siz değerli halkımızın eşliğinde  gerçekleştireceğiz.Dedi. Kahraman şehrin ,tarihini ve kültür değerlerini yansıtacağımız eserlerimiz iki gün boyunca Piazza AVM’de festival havasında vatandaşlara sergi olarak açılacak.’dedi.

 

“Bizler, belediyemizin  ve şehrimizin  sanata ve sanatçıya her zaman önem verdiğinin farkındayız.” diyerek konuşan Ahmet İhsan ASLANTÜRK  : “Yapılan tablolar ilerde kurulacak müze için belediyemiz koleksiyonunda yer alacağından gurur duymaktayız.Önceki yıllara göre şehrimizde özellikle görsel sanat alanında ortaya konan etkinlikler ümit veriyor .’dedi.

 

 Mehmet Akif ORÇAN  : Bizler,Kahramanmaraş Belediyesinin  sanatsal faaliyetlerine tüm içtenliğimizle destek veriyoruz, bundan sonra da desteğimiz devam edecektir. Kültür ve sanata ilgi duymak çok çok  önemli, artık uygar ve medeni bir insanın buna nefes almak kadar ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Çalışma yapacak olan  arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.’ Dedi.”

 

Sanat Çalıştayı, 8 Şubat Cumartesi saat 10.00’ da Piazza’da başlayacak olup ; 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’te sergi açılışı  yapılacaktır.

Piazza AVM’de sürdürülecek Sanat Çalıştayı halka açık olup, tüm sanatsever vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Katılımcı Ressamlar:

 VEDAT AKKÖK  , AHMET İHSAN ASLANTÜRK,    MEHMET AKİF ORÇAN,    SAİT IŞIK,

ALİ KOÇ , AHMET AKKURT,   HARUN KEKLİK,   MEHMET AKİF KAPLAN,  MEHMET AKSOY, NURŞEN GÜLDEN , ÖMER ÜNSAL  , RABİA DEMİR , ŞÜKRAN TAŞLIYAN,  YUNUS TORUN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.