Haçlıların gizli tarihi yayımlanıyor

Haçlıların gizli tarihi yayımlanıyor
Gazeteci Tarih araştırmanı Koray Kamacı’nın son kitabı Tapınakçıların mirası Haçlıların gizli tarihi isimli yeni kitabı yakında piyasaya çıkıyor

Gazeteci Tarih araştırmanı Koray Kamacı’nın son kitabı Tapınakçıların mirası Haçlıların gizli tarihi isimli yeni kitabı yakında piyasaya çıkıyor

Dünya Tarihi içerisinde aynı olmayan dinlere yahut da milletlere dahil olan devletler ve ordular birçok defa karşı karşıya gelmişlerdir.  Özellikle baktığımız zaman ‘’İlk Dünya Savaşı’’ denilebilecek kadar büyük ve etkili olan Haçlı Seferleri, muhakkak ki vuku bulduğu Avrupa ve Orta Doğu devletlerini etkisi altına almış ve birçok devletin yıkılmasına yol açtığı gibi aynı zamanda da kurulmasının dolaylı veya doğrudan nedeni olmuştur. Haçlılar, Doğu’nun zenginliğini ve kutsal gördükleri Kudüs şehrini ele geçirmek için büyük planlar ve seferler yapmıştır. Haçlıların Gizli Tarihi her daim önemini korumaktadır. Günümüzde de Haçlı zihniyeti hiçbir zaman değişmemiştir. Günümüz Haçlı Seferleri de Vatikan önderliğinde devam etmektedir ve gelecek dönemde bunun yankıları çok büyük olacaktır. Haçlılar kendi içinde çok tehlikeli bir örgüt de doğurmuştu...  Bu örgüt geçmişte çok etkili olan ve bugün dahi dünya siyasi arenasında büyük bir rol oynayan Tapınak Şövalyeleri idi. Kitabımızda da Tapınakçılardan özellikle bahsettik. Tapınakçıların mirası bugün de devam etmektedir.

* Tapınakçıların karanlık tarihinde ki derin sırlar neler?

* Kutsal Ahit Sandığı Tapınakçılar için ve Haçlılar için neden önemli idi?

* Haçlı Seferleri sırasında Avrupa’daki durum nasıl idi?

* Haçlı Seferleri’nin olduğu sırada Bizans’ın durumu ve Haçlılar ile ilişkisi nasıl idi?

* Haçlı Seferleri sırasında Orta Doğu’daki durum nasıl idi?

* Anadolu Selçuklu Sultanı I. Kılıçarslan’ın Haçlılara karşı destansı mücadelesi nasıl idi?

* Vatikan’ın 3. Bin yıl hedefi ne?

* Bir Haçlı Projesi olan Dinlerarası Diyalog Projesi’nin bilinmeyen yüzü !

* Vatikan’ın İstanbul sur içinde oluşturmaya çalıştığı tehlikeli proje ve Haçlı ruhunu uyandırmak için yaptığı gizli çalışmalar neler?

Hepsi ve daha fazlası bu kitapta… Tapınakçılar, Haçlılar ve Haçlı Seferleri ile ilgili pek çok önemli bilgiyi bu kitabın sayfalarında hayretle okuyacaksınız.

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.