Müdürler Derneği’nde Bayrak Değişimi

Müdürler Derneği’nde Bayrak Değişimi
Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 3’üncü olağan kongresini hafta sonu gerçekleştirdi. Yeni bir sürece başlayan Müdürler Derneği’nde kurucu başkan Celal Kara, başkanlığı Osman Kara’ya devretti.

Aile birliğini sağlamak ve örnek olmak amacıyla Köseli ve Tekir mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar tarafından kurulan Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde kongre heyecanı yaşandı. Ortaya koydukları faaliyetlerle aile üyelerini bir arada tutan ve gelecek nesilleri şekillendiren Müdürler Derneği, 3’üncü olağan kongresinde bayrak değişimi yaşandı. Görevini başarılı bir şekilde sürdüren kurucu başkanı Celal Kara, görevini genç ve dinamik yönetimiyle dikkat çeken Osman Kara’ya devretti.
Celal Kara, yeni yönetime başarılar dileyerek derneğin önemine vurdu yaptı.
Müdürler Derneği olağan kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Divan üyeleri ve divan başkanının seçilmesiyle devam eden toplantıda eski yönetim faaliyeti okundu. Yeni yönetim kurulu üyelerinin oylamaya sunulduğu kongrede Osman Kara ve yönetimi oy birliğiyle seçildi.

Celal Kara, oy birliğiyle Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanlığına seçildi. 

Seçimin ardından bir konuşma yapan Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Kara, büyük bir aile olduklarını hatırlatarak yeni bir sürece başladıklarının altını çizdi. Kara, ortaya koydukları birlik ve beraberlikle Kahramanmaraş’a örnek olduklarını dile getirerek şunları söyledi: “Aile bireylerimizi bir arada tutmak, toplumumuza örnek olmak ve yardım faaliyetlerinde bulunmak amacıyla derneğimizi kurmuştuk. Çok şükür değerli onursal başkanımız Celal Kara’nın büyük katkılarıyla bu hedefimize büyük ölçüde kavuştuk. Bundan sonraki süreçte genç bir kadro ile daha iyi yerlere gelme adına çalışacağız. Geride bıraktığımız yıllarda pandemi sürecinin getirdiği durgunlukla çok fazla faaliyet yapamadık. İnşallah önümüzdeki süreçte bunları telafi edeceğiz. Üye sayımızı artıracağız ve genç kardeşlerimizle önemli projelere imza atacağız. Yine kadın kollarımızın büyük katkılarıyla çeşitli faaliyetler yapacağız. Ben derneğimizi bu noktaya getiren onursal başkanımız Celal Kara’ya ve yönetimine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların bizlere gösterdiği yolda derneğimizi daha güzel yerlere taşıyacağız. Ben tüm aile üyelerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Yıldırım, Fatma Kara, Günay Dağ, Muhammet Kara, Salih Kara, Cafer Kara, Fatma Kara, Furkan Kara, Uğur Kara.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.