Mahir Ünal: Yedi düvel Erdoğan ile mücadele ediyor

Mahir Ünal: Yedi düvel Erdoğan ile mücadele ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan Şehit Cengiz Engizek Bilgi ve Kültür Evi ve Yüzme havuzu açılışında konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ünal, yaptığı konuşmasında “Açılışını yaptığımız bilgi evi ve yüzme havuzunun hayırlara vesile olmasını diliyorum ve Kahramanmaraş’taki gençlerin fazlası ile istifade etmesini temenni ediyorum. Bugün biliyorsunuz 12 Eylül ve kanlı darbenin yıl dönümü. 12 Eylül belli bir yaş grubu için kabus demektir, 12 Eylül belli bir yaş grubu için işkence demektir. 12 Eylül belli bir yaş grubu için korku demektir, sistematik bir işkence demektir. 12 Eylül Türkiye için 1980’lerin, 1990’ların 20 yılın kaybı demektir, millet iradesinin katledilmesi demektir. Milletin seçtiği ve sözde, karar da milletindir dediği TBMM’nin duvarında ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ yazdığı bu hakikatin hilafına maalesef milletin hakkını yine milletin adı kullanılarak alındığı gündür. 12 Eylül Darbesi bize 20 yıl kaybettirdi. 12 Eylül’ün şartlarını olgunlaştıranlar 12 Eylül’ü anlatırken,  şartların olgunlaşmasını eklettirmişlerdi. Eğer 15 Temmuz da başarıya ulaşsaydı, Türkiye her şeyini kaybetmişti. Siyasetçi milletin içinden geldiği için milletin her şeyini düşünür. Siyaset neden önemlidir biliyor musunuz? Siyaseti kıymetli yapan siyasetçinin millet tarafından seçilmesidir. Siyasetçiyi kıymetli yapan, siyasetçinin milletin emrinde olmasıdır. Siyaseti ve siyasetçiyi kıymetli yapan siyasetçiyi milletin getirmesi ve milletin götürmesidir. Peki, darbeciyi kim getirir kim götürür? Darbeciyi 12 Eylül Darbesi olduğunda ‘Bizim çocuklar başardı’ diyenler getirdi” dedi.

“YEDİ DÜVEL ERDOĞAN İLE MÜCADELE EDİYOR”

Dürüst ve ilkeli siyaset yapanın her zaman kazanan taraf olduğunu dile getiren Ünal, şunları ifade etti: “Siyaset ve kirli bir şey olarak gösterdiler siyasetin tek limanı vardır o da ahlaktır diyen Recep Tayyip Erdoğan'la siyaset yapmak daha güzeldir. Kardeşim siyaseti temiz siyaseti dürüst siyaseti ilkeli siyaseti şeffaf yaparsanız sizin hakkınızı millet verir. Recep Tayyip Erdoğan milletin adamı olduğu için yedi düvel Recep Tayyip Erdoğan'la mücadele ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her şeyi milletin önünde konuşur. Cumhurbaşkanımız kapının arkasında konuştuğunu kapının önünde de konuşur. Allah sizlerle birlikte bizlere daha fazla hizmet nasip etsin. Sizin iradenizle, sizin reyinizle seçildiği sürece siyasete sahip çıkalım. Siyasete sahip çıkmak demek, sizin kendi iradenize ve reyinize sahip çıkmak demektir.”

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.