Mahir Ünal, Kahramanmaraş’tan seslendi: Siyasete sahip çıkmamız gerekiyor

Mahir Ünal, Kahramanmaraş’tan seslendi: Siyasete sahip çıkmamız gerekiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Onikişubat 3. Olağan Kongresin’de önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, siyasete sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak anlamına geldiğini ifade etti.

Kahramanmaraş’ta AK Parti Onikişubat 3. Olağan Kongresi heyecanı yaşandı. Batıpark Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ünal, Kongreler siyasi partilerinin demokrasi şölenidir ve kongreler siyasetin güzelliğini yansıtır. Bugün Onikişubat kongresi öyle bir güne denk geldi ki, bugün 12 Eylül. Demokratik siyaset ve darbe ikisini bir arada anlamak ve iyi konuşmak lazım. Eğer siyasetin çocuklarımıza ve gençlerimize ne anlama geldiğini anlatamazsak, siyasetin kıymetini, önemini ve siyaset dediğimiz kurumun bizzat millet iradesinden doğduğunu çocuklarımıza anlatamazsak çocuklarımız iradelerine sahip çıkamazlar. Eğer biz çocuklarımıza ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ demek milletin devlet ile ilgili hususlarda tek yetkili mercii olmaktır demektir anlamına geldiğini anlatamazsak devlet aygıtını kendisi sananlar ve öyle görenler devlet aygıtını yönetirler. Biz 1960 darbesinden sonra tam 20 yılımızı kaybettik. Siyaset bir kimsenin kendisini iyi hissetmesi ve güçlü hissetmesi için yapılan bir şey değildir. Siyaset bilinç ile, fikir ile yapılır. O yüzden siyasetin ne olduğunu, siyasetin neye karşılık geldiğini ve siyasetin neyin mücadelesi olduğunu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Siyaset mezhep kavgası veya kuru bir muhalefet kavgası değildir. Siyaset milletin iradesini temsil etmeye talip olma işidir. Bizim için bizimle çalışan devlet adamı önemlidir. Yıllarca bu ülkede siyaseti çirkin ve bulaşık bir iş olarak gösterdiler. Siyaset milletin ihtiyaçlarını çözmezse bu işi vesayet odakları yapar, 12 Eylül’de şartları olgunlaştıranlar yapar” dedi.

bdd1c1ab-c365-40d0-ae29-1805d9c4ff27.jpg

“SİYASETE SAHİP ÇIKALIM”

Siyasetin bilinç ve fikir ile yapıldığını dile getiren Ünal, “Darbelerin ne anlama geldiğini çok iyi anlamamız gerekiyor. Eğer 15 Temmuz’da bu millet çıplak elleri ile iradesine sahip çıkmasaydı Türkiye bu defa 10 veya 20 yılını değil, en az 100 yılını kaybederdi. Çevremizde olanlara baktığımızda, Doğu Akdeniz’de olanlara ve Libya’da olanlara baktığımızda eğer 15 Temmuz başarıya ulaşmış olsaydı bölgeyi o kadar rahat dizayn edeceklerdi ki, hiçbir sorun yaşamayacaklardı. Önlerinde Erdoğan ve AK Parti diye bir engel olmayacaktı. İstedikleri gibi her yeri dizayn edeceklerdi. Bugün bunu yapamayanlar Erdoğan’ı devirmeliyiz diyorlar. Bunu Biden diyor, Macron diyor anlarım. Ama bu ülkenin en büyük muhalefet partisinin lideri ‘Dostlarımız ile Erdoğan’ı devireceğiz’ diyorsa bunu anlayamam. O yüzden siyasete çıkmanız demek, geleceğinize ve çocuklarınıza sahip çıkmanız demek” ifadelerinde bulundu.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.