Kahramanmaraş’ta daha çok istihdam için çalışmalar başladı

Kahramanmaraş’ta daha çok istihdam için çalışmalar başladı
Türkiye’nin üretim üssü Kahramanmaraş’ta yeni sanayi alanlarının oluşturulması için AK Parti harekete geçti.

Kent insanının daha çok istihdam edilmesi, ekonomiye katkının artması, üretimin ve kent ihracatının artması için çalışmalarını sürdüren AK Parti, Kahramanmaraş’taki sanayi alanlarının genişlemesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bürokratlarıyla toplantı yaptı.

1-001.jpg

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, “İlimizin sorunlarını milletvekillerimizle birlikte Ankara’da çözmek için yoğun çaba harcıyoruz. Müteşebbislerimizin daha çok istihdam oluşturması için yeni yatırım alanlarının açılması adına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızı ziyaret ettik” dedi.

2-001.jpg

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığındaki ziyaretle ilgili bilgi veren AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel; “Bilindiği üzere ilimiz Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biridir. İlimizdeki yatırımlar hem ekonomik anlamda hem sosyal hem de istihdam alanında büyük katmadeğer oluşturmaktadır. Bu olguların daha da artması adına sanayicilerimizden gelen talepleri değerlendirmek üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bürokratlarına ziyaret gerçekleştirdik. Daha önce bu konu ile ve diğer sorunlarla ilgili Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal’ın önderliğinde Milletvekillerimiz Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve İmran Kılıç Sayın Bakanımız Mustafa Varank’ı ziyaret etmişlerdi. Biz ise TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Celalettin Güvenç ve OSB Müdürümüz Hasan Köse ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Soner Erkek başkanlığında geniş bir toplantı yaptık. Toplantıda ilimizdeki sanayi alanlarının genişlemesi gerektiği, iş dünyamızın yatırım yeri sıkıntısı çektiği ve konunun bir an önce çözüme kavuşturulması konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bakanlık yetkililerimiz çalışmalara başladı, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine daha çok katkı sunmak ve sorunun çözümü için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.