Kahramanmaraş milletvekillerinden 12 Eylül Darbesi mesajı

Kahramanmaraş milletvekillerinden 12 Eylül Darbesi mesajı

Türkiye'nin en karanlık günlerini yaşadığı 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden tam 40 yıl geçti. Kahramanmaraş milletvekilleri, 12 Eylül Darbesi’nin 40’ncı yıl dönümünde mesaj paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirilen son askeri darbesi olarak tarihe geçen 12 Eylül 1980 Darbesi, Türkiye'nin en karanlık günü olarak tarihe geçmişti. Karanlık gecenin 40’ncı yıl dönümünde Kahramanmaraş milletvekilleri darbeyi kınayan ve darbe sonunda hayatını kaybedenleri anan bir mesajlar yayımladı.

1.jpg

İŞTE KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİNDEN 12 EYLÜL MESAJLARI:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal: “Yeri geldi "vatan" için denildi, yeri geldi "yurtta sulh cihanda sulh" için...  Ülke demokrasisini tanımayan, kendisini millet iradesinin üzerinde gören eli kanlı vesayet, yıllardır bizi biz yapan değerleri istismar ederek varlığını sürdürmeye çalıştı Milletin iradesine göz dikenlere karşı 15 Temmuz'da nasıl cevap verildiyse, bugün de dışarda ya da içerde çeşitli hesaplar peşinde koşan vesayet düşkünlerine milletimizle aynı cevabını yine veririz. Bu vesileyle 12 Eylül Darbesi'nin 40. yılında demokrasi uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, bıraktıkları yüce miras için minnet duyuyoruz.”

bir-ulkucu-bir-sosyalist-bir-akinci-bir-kurt-12-eylul-darbesi-ni-anlatti.jpg

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç: 40 yıl önce millet iradesine gerçekleşen kanlı #12Eylül darbesi ve darbenin piyonları Ülkemiz demokrasisinin kara lekesi olarak tarihe geçmiştir. İnanıyoruz ki Milletin iradesinin üzerinde hiç bir güç yoktur..."

2.jpg

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir: "Milletin vatanı korumak için verdiği silahı millete doğrultmak vatana ihanettir. #12Eylül kırıntıları, 15 Temmuz'da Milletimiz tarafından tarihe gömülmüştür."

unnamed.png

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “Bugün cumhuriyet tarihimize kara bir leke olarak düşen kanlı 12 Eylül Askeri Darbesi’nin 40. yıl dönümü.

40 yıl önce bugün yapılan cunta darbesi, aslında uzunca bir süre milletimiz üzerinde oynanan oyunlarla meşrulaştırılmaya çalışılmış, bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir.  Gencecik fidanlarımızın darağacına gönderildiği, tutuklanarak cezaevlerinde türlü işkencelere maruz kaldığı bu kara günler aynı zamanda demokrasi tarihimizin gerileme dönemleri olmuştur. 

3.jpg

Ne yazık ki bu ülke ne zaman birlik ve beraberlik içinde kalkınma adımları attıysa işte tam da o zaman bazı karanlık odaklar tarafından 12 Eylül gibi darbelere ve darbe girişimlerine pek çok kez maruz kalmıştır.  Yakın tarihimizde gerçekleştirilen 15 Temmuz Hain FETÖ Darbe Girişimi bunun en açık göstergelerinden biridir. Ama bu aziz millet artık darbelere boyun eğmeyeceğini, iradesine pranga vurmak isteyenlere meydan vermeyeceğini 15 Temmuz gecesi açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu vatanın evlatları genciyle yaşlısıyla kendisine lider olarak seçtiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmuş, iradesini paletleriyle ezmeye çalışan tanklara geçit vermemiştir. Millet lideri ile tek yürek olarak bir daha böyle darbelere boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.  Bu duygu ve düşüncelerle 12 Eylül Askeri Darbesi’nin 40. sene-i devriyesinde şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet diler, bir daha böyle günlerin yaşanmamasını temenni ederim."

4.jpg

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal: “Artık hiçbir darbe Milet’imizi sindiremez.”

5.jpg

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: 12 Eylül 1980: Öncesi, sonrası, yaşananlar... Türk Milliyetçileri’ne yapılan işkenceler, idam edilen Ülkücüler. Biz olanları, yapılan işkenceyi, idam edilen Ülküdaşlarımızı unutmadık, unutmayacağız. Mekânları Cennet olsun.”

6.jpg

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: "Demokrasi tarihimizin kara bir lekesi olan, üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen uygulamalarıyla bugün bile varlığını hissettiren #12Eylül darbesini lanetliyorum. Darbenin her türlüsüne dün nasıl karşıysak, bugün de, yarın da karşı olacağız."

57caa9530f2544512049d8ae.jpg

 

 


 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.