Kahramanmaraş İl Müftüsü değişti

Kahramanmaraş İl Müftüsü değişti
Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç Balıkesir Müftüsü oldu. Kahramanmaraş Müftülüğüne ise aslen Erzurumlu olan Iğdır Müftüsü Mustafa Tekin getirildi.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç Balıkesir Müftüsü oldu. Kahramanmaraş Müftülüğüne ise aslen Erzurumlu olan Iğdır Müftüsü Mustafa Tekin getirildi.  Kahramanmaraş Müftülüğünü bu güne kadar başarılı şekilde yürüten Celal Sürgeç’e yeni görev yeri olan Balıkesir İl Müftülüğü görevinde Maraş Gündem yazı ailesi olarak başarılar dileriz                 

Mustafa TEKİN KİMDİR?

1962 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladı. 1983 yılında girdiği Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Muhammed Mustafa el Azami’nin “Early Hadith Literature in Islam’ isimli eserini lisans tezi olarak Türkçeye tercüme etti. Medrese usulü 3 yıl icazetli eğitim aldı. Fakülte yıllarında Kayseri Türkistan Camii İmam Hatipliği yaptı. 1989 yılında Iğdır Tuzluca İlçe Müftüsü olarak atandı. 1994 yılında Giresun Dereli İlçe Müftülüğüne atandı. 1996 yılında Isparta Şarkikaraağaç İlçe Müftüsü oldu. 2002 yılında A.B.D New York Din Hizmetleri Ataşesi olarak göreve başladı. Amerika’da Ateşe olarak bulunduğu yıllarda ilk kubbeli, minareli caminin inşasını gerçekleştirdi. Amerika’da bulunduğu yıllarda çeşitli üniversite ve topluluklarda İngilizce sunumlar ve konferanslar verdi. 2005 yılında Konya Beyşehir İlçesine Müftü olarak atandı.

2012 tarihinde Ankara Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. Çalışmaları kapsamında Ankara’da bulunan 1200 Hafızla ilgili “Geleceğimle Buluşuyorum Projesi” ni Ankara Kalkınma Ajansı ortaklığıyla gerçekleştirdi. 4 Mayıs 2018 tarihli 30411 sayılı kararname ile Iğdır İl Müftüsü olarak atanan Mustafa Tekin, evli ve üç çocuk babası olup, çok iyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.