İl Müdürü Yılmaz, anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerini ziyaret etti

İl Müdürü Yılmaz, anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerini ziyaret etti
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, il genelindeki okullarda 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerini değerlendirmek üzere Kahramanmaraş Anaokulu'nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Haziran’da öğrencilerin dijital ortamda karnelerine ulaşması ve 21 Haziran–2 Temmuz arasında eğitim faaliyetlerine devam etmeleri kararlaştırılmıştı.

1.jpeg

Bu kapsamda Kahramanmaraş genelindeki okullarda 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerini değerlendirmek üzere Kahramanmaraş Anaokulu'nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 18 Haziran tarihi itibariyle öğrencilerimizin karnelerinin dijital ortama yansıtıldığını belirterek, “21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında ise okullarımızda sınav eksenli olmayan etkinliklerimiz yapıldı. Bu etkinlikler çerçevesinde Kahramanmaraş Anaokulumuzu ziyaret ettik. Çocuklarımız cıvıl cıvıl. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize sosyal, kültürel, sportif, müzikal etkinliklerle faydalı olmaya çalışıyorlar. Öğrencilerimizle birlikte öğretmenlerimiz de heyecanlı.” diye konuştu.

2.jpeg

5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasından “Telafide Ben De Varım” eğitim faaliyetlerinin başlayacağını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “Bu kapsamda bütün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, hatta velilerimizle beraber bu programa gönüllülük esasına göre başlamış olacağız. Böylece hem öğrencilerimiz, hem öğretmenlerimiz ve hem de velilerimiz için bu yaz tatili programımız, salgının vermiş olduğu psikolojik, sosyolojik yıkıntılar ve sıkıntılardan kurtulmak için bir fırsat olacak.” ifadelerini kullandı.

3.jpeg

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, bütün okullarımızda kayıtların devam ettiğini ve öğretmenlerimizin hazır olduğunu ifade ederek, sözlerine şöyle son verdi: “Velilerimizden ricamız, çocuklarımızın akademik, sosyal, duygusal, kültürel ve sportif olarak gelişimlerine destek olmak için bulundukları yerleşim yerlerindeki okullarımızla iletişim içerisinde olmalarıdır. Biz ilimizde bu süreçte öğrencilerimize en güzel şekilde verimli olmaya çalışacağız.”

4.jpeg

Konuşmasının ardından Kahramanmaraş Anaokulu’nda yapılan eğitim faaliyetlerini izleyen İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, yapılan etkinliklere katılarak öğretmen ve öğrencilerimizin yaşadığı eğlenceli anlara ortak oldu.