Gastro Show’da Kahramanmaraş rüzgarı esecek

Gastro Show’da Kahramanmaraş rüzgarı esecek
İstanbul Kongre Merkezi’nde 2-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Gastro Show’un hazırlıkları devam ederken, fuara Kahramanmaraş mutfağı damga vuracak.

İlki 2-4 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek olan Gastro Show’un hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Fuara Dünya Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Eric Wolf’un da katılacağı açıklanırken, Avrupa’nın en büyük gastronomi fuarına Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerin mutfak lezzetleri yer alacak.

1.jpg

Ünlü Türk şeflerinin yanı sıra Michelin Yıldızlı Şeflerin de yer alacağı Gastro Show’a Kahramanmaraş mutfağı damga vuracak. 7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke mottosu ile yapılması planlanan Gastro Show etkinliğine sıkı hazırlandıklarını ve Kahramanmaraş mutfağını Avrupa’ya duyurmaya çalışacaklarını ifade eden Kahramanmaraş Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derneği (KTOGD) Başkanı Gökhan Büyükdereli, “7 şehir, 7 bölge, 7 ülke mottosuyla planlanan gastronomi şölenine ülkemiz ev sahipliği yapacak. Biz de gastronomik değerleri hem ürün hem yemek bazında bu kadar yüksek olan saray mutfağına sahip şehrimizin dünya basınına 7 şehir arasında lanse edilmesi için orada yer alıp belediyemizle birlikte şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

2.jpg

GASTRO SHOW NEDİR?

GastroShow Exhibition by GTD Gastronomi Turizmi Derneği, Türkiye ve bölgesinin lider gastronomi turizmi fuarıdır. İlk olarak düzenlendiği 2014 yılından bu yana MICE endüstrisinden oteller, destinasyonlar, etkinlik ve toplantı yönetim firmaları gibi farklı segmentlerde hizmet sağlayıcıların stantlı katılım gösterdiği fuar her sene 15.000’den fazla profesyoneli 3 günlük etkinlik süresince bir araya getirmektedir. Dokuzuncusu 24-26 Mart tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de düzenlenecek Gastroshow. Exhibition by GTD Gastronomi Turizmi Derneği; Covid-19 gelişmeleri titizlikle takip edilerek organize edilecek ve tüm misafirlerimizin güvenliği ek önlemlerle sağlanacaktır. Gastroshow Exhibition by GTD Gastronomi Turizmi Derneği,  gastronomi yeme içme endüstrisinin farklı segmentlerinden oluşan geniş yelpazede katılımcı ve ziyaretçi profilini 2021 yılında yeniden ağırlamaya hazırlanıyor. Gastro Show İstanbul katılımcıları çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve içecek ürünleri üreticilerinden oluşuyor. Önemli kurumlar Gastro Show’a katılarak Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve oldukça büyük bir pazarda satışlarını artırma şansına sahip oluyor.

 

 

 

 

 

Etiketler :