El Bab'da yaralanan Kahramanmaraşlı askere, malul gazi rozeti verildi

El Bab'da yaralanan Kahramanmaraşlı askere, malul gazi rozeti verildi
Fırat Kalkanı Harekatı sırasında yaralanan Uzman Onbaşı Hakan Demir'e malul gazi rozeti takıldı.

8 Aralık 2016'da El Bab kentinde terör örgütü DEAŞ tarafında gerçekleştirilen havan saldırısı sonucu yaralanan Demir'i, Afşin Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Musa Mesut Ayna, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Akdemir ve Belediye Başkanı Vekili Sebahattin Atalay, Afşin ilçesindeki Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki ikametinde ziyaret etti.

Burada Demir'e, Asteğmen Ayna ve beraberindekiler, gazilik rozetini takdim etti.

Asteğmen Ayna, burada yaptığı konuşmada, ülke için canlarını ve kanlarını gözlerini kırpmadan feda etmeye hazır olan tüm güvenlik kuvvetlerine teşekkür etti.

dsc_0017_large_13.jpg

Gazi olan Demir'e ömür boyu mutluluklar dileyen Ayna, "Tüm dünyanın gözünü diktiği bu ülkede rahatlıkla yaşanabiliyorsa bu şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Fırat Kalkanı Harekatı sırasında yaralanarak gazimize yaşamı boyunca mutluluklar diliyorum. Bizler her zaman kendisinin yardımcısı ve destekçisi olacağız." dedi.

Gazilik rozetini alan Demir ise ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade etti.

Fırat Kalkanı Harekatı sırasında ilerlemek için hazırlık yaparken havan mermisi düşüp kendisiyle birlikte 4 kişinin yaralandığını anlatan Demir, "Bana iki tane şarapnel parçası isabet etti. Parçaların biri karnıma biri de kasıktan girerek omuriliğin iki santimetre yakınına, kemiğe saplandı. Karnımdan giren şarapnel parçası nedeniyle ince bağırsağım alındı. Fakat kemikteki şarapnel parçası riskli olduğu için alınamadı. Çok şükür sağlık durumum iyi." diye konuştu.

el_bab_gazisi_demir_e_malul_gazi_rozeti_verildi_h24197_3eb2c.jpg

GAZİNİN ANNESİ OĞLUYLA GURUR DUYUYOR

El Bab'ta havan saldırısı sonrasında gazi olan oğlu ile gurur duyduğunu ifade eden anne Yüksel Demir de "Bir tek oğlum vardı o da asker oldu. Görevi sırasında yaralandı. Allah'ım bizlere bağışladı. Fakat bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim. Oğlum ile gurur duyuyorum." dedi.

dsc_0020_large_6.jpg

İlgili Haberler