Çağlayancerit’in Çehresi Büyükşehir’le Değişti

Çağlayancerit’in Çehresi Büyükşehir’le Değişti
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Çağlayancerit ilçesinde bir dizi yol bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Çağlayancerit ilçesinde yaptığı ulaşım yatırımlarını yerinde inceleyen Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemizde yaklaşık 50 kilometre uzunluğunda yol yenileme ve 30 bin metrekare kilit parke çalışması gerçekleştirilecek. İlçemize kazandırdıklarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Çağlayancerit ilçesinde bir dizi yol bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından, toplamda 23 kilometre uzunluğa ve 7 metre genişliğe sahip Küçüküngüt – Oruçpınar – Bozlar – Zeynepuşağı grup yolunda asfalt sathi kaplama çalışması devam ediyor. Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, “Büyükşehir Belediyemiz 2021 Yatırım Planı kapsamında ilçemizde Beşenli ile Bozlar arasında yer alan 23 kilometrelik grup yolunda asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştiriyor. İnşallah bu yıl içerisinde ilçemizde yer alan yaklaşık 50 kilometrelik arterimiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından yenilenecek. Yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize toplamda 30 bin metrekare kilit parke kazandırılacak. Sayın Hayrettin Güngör Başkanımızla birlikte Çağlayancerit için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e ilçemize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

AKSU GÖZÜ DAHA ULAŞILABİLİR HALE GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi, turizm alanlarının katma değerini artıracak yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından, şehrin en önemli doğal miraslarından olan Aksu Gözü’ne ulaşım sağlayan yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki arterde yenileme çalışması gerçekleştiriliyor. Bölgeye ulaşım sağlayan arterde genişletme ve zemin iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfalt sathi kaplama uygulamalarına geçilecek. Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Aksu Gözü daha ulaşılabilir hale gelecek.

ÇAĞLAYANCERİT YATIRIMLARDAN MEMNUN

Çağlayancerit AK Parti İl Meclis Üyesi Muharrem Kekil çalışmalara ilişkin, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Beşenli – Bozlar arasındaki yaklaşık 23 kilometre uzunluğundaki yolda asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 8 kilometrelik kısım tamamlandı. İlçemize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı şahsım ve hemşehrilerim adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” dedi. Küçükcerit Mahalle Muhtarı Mehmet Bozdere ise “Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.