Başkan Emre Kazancı: Memleket Partisi 2023 seçimlerine hazır hale gelecek

Başkan Emre Kazancı: Memleket Partisi 2023 seçimlerine hazır hale gelecek
Memleket Partisi, Kahramanmaraş yönetimini tanıttı. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Memleket Partisi Kahramanmaraş İl Kurucu Başkanı Emre Kazancı, “Bu ülkedeki eksiklikleri tamamlamak üzere iktidara gelmek için yola çıktık” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Muharrem İnce’nin önderliğinde kurularak, Türk siyasetindeki yerini alan Memleket Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti binasında gerçekleşen basın toplantısında Kurucu İl Başkanı Emre Kazancı, yönetimini tanıtırken, partisinin vizyonunu açıkladı. Genel Başkanları Muharrem İnce ile hayallerinin, kaygılarının ve sevdalarının ortak olduğunu ifade eden Kazancı, 18 Eylül’de büyük kurultaylarını gerçekleştireceklerini söyledi. İlkelerinden taviz vermediklerinin altını çizen Kazancı, en kısa sürede teşkilatlanmalarını tamamlayacaklarını ve Memleket Partisi’nin 2023 seçimlerinden önce hazır hale geleceğini ifade etti.

1-001.jpg

Kazancı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin memleket hareketini partileştirdiği gün bizlere de 41 il başkanımla beraber kurucu il yetkilerimiz verildi ve o günden sonra bizde Kahramanmaraş’ta Memleket Partisi il hareketini partiye dönüştürmek için o günden bu yana çalışıyoruz. Bu yolda iktidara yürüdüğümüzü hissediyoruz. Biz herhangi bir partiye muhalefet etmek için doğmadık. Bizim amacımız iktidara gelmek.

2-001.jpg

Bu ülkedeki eksiklikleri tamamlamak üzere iktidara gelmek için yola çıktık. Genel başkanımızla hayallerimiz, kaygılarımız ve sevdamız ortaktı. Bizim ilkelerle ilgili hiçbir değişikliğimiz yok.Yeni kurulmuş bir siyasi partinin seçimlere katılabilmesi için oy kullanma gününden en az 6 ay önce 41 ilde örgütlenmesini tamamlamış olması gerekir. İl teşkilatlanmalarının tamamlanmasının ardından genel kurultayını yapmış olması gerekir. Biz şu anda 55 ile yaklaştık. İl örgütlenmemizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bir ilin örgütlenmesini tamamlaması için ilçe sayısının en az 3’te birinde ilçe örgütlenmesini tamamlaması gerekiyor. Malumunuz 11 ilçemiz var ve bizim en az 4 ilçede örgütlenmemiz gerekiyor. Biz Kahramanmaraş olarak il örgütlenmemizi hemen hemen tamamladık. Dulkadiroğlu, Onikişubat, Afşin ve Türkoğlu ilçe başkanlıklarımıza bu hafta yetkiyi vereceğiz.”

3.jpg

“HEDEFİMİZ Z KUŞAĞI”

Başkan Emre Kazancı, “18 Eylül’de Genel Başkanımız Muharrem İnce kurultay kararı aldı. Bizde bu süreçte kurucular kurulumuzu tamamlayarak, daha sonra da ilçe ve il kongrelerimizi tamamlayarak partimizi kurultaya taşıyacağız. Kahramanmaraş için kongre tarihi henüz net değil. Parti olarak teşkilatlanmamızı tamamlayıp, akabinde kongrelerimizi gerçekleştirirsek, gençlik ve kadın kolları örgütlerimizi faaliyete geçireceğiz. Yönetimde hem tecrübeli hem de daha önce hiçbir siyasi partiye üye olmamış olan arkadaşlarımız var. Her kesime hitap edecek bir yönetim kurulu oluşturmaya çalıştık. İyi bir yolda olduğumuza inanıyoruz. Hedefimiz Z kuşağı” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.