AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz “31 Mart seçim sonuçlarını iyi okuyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz “31 Mart seçim sonuçlarını iyi okuyoruz”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kahramanmaraş'ı ziyaret ederek AK Parti İl Binasında basın mensuplarının karşısına çıktı.

Yılmaz, 27 Mayıs 1960 darbesi ve 31 Mart seçim süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, konuşmasına, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından yargılanan ve mahkeme salonunda vefat eden eski Sağlık Bakanı Rıfkı Kırdar’ı anarak başladı. “Rahmetli Rıfkı Kırdar, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Adalet Partisi'ne geçmişti. Mahkeme başkanı ona partiyi neden değiştirdiğini sorduğunda, kalp hastası olan Kırdar strese girdi ve duruşma esnasında vefat etti. Bu vesileyle ona Allah'tan rahmet diliyorum,” dedi.

Yılmaz, darbe döneminde birçok insanın çektiği ızdırap ve yaşadığı zorluklara da dikkat çekerek, "Demokrasi tarihimizin bu utanç tablosu olan 27 Mayıs darbesi, birçok insanın hayatını kararttı. Hayatını kaybeden Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu’ya da Allah'tan rahmet diliyorum," şeklinde konuştu.

Konuşmasında 31 Mart seçim sürecine de değinen Yılmaz, AK Parti'nin seçim sonuçlarını en iyi değerlendiren siyasi parti olduğunu vurguladı. "31 Mart seçimlerinde sandıktan çıkan sonucu çok iyi değerlendirdik. Milletimizin bizden istediklerini ve söylediklerini çok iyi anladık ve önümüzdeki süreci planlama kararlılığı içerisindeyiz," dedi.

Yılmaz, AK Parti teşkilatlarının deprem yaralarının sarılma sürecinde büyük bir kampanya yürüttüğünü belirterek, "31 Mart sürecinde teşkilatlarımız büyük bir efor ve enerji kullandı. Özveriyle çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum," ifadelerini kullandı.

Ziyaretinin amacının teşkilatlarla birebir projeler konuşmak ve durum değerlendirmeleri yapmak olduğunu belirten Yılmaz, “Amacımız, milletimizin bize ilettiği mesajları doğru anlayarak geleceği planlamak ve bu süreçte teşkilatlarımızın özverili çalışmalarına teşekkür etmek,” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz'ın Kahramanmaraş'taki bu açıklamaları, 27 Mayıs darbesinin acılarını bir kez daha hatırlatırken, AK Parti'nin 31 Mart seçimlerindeki kararlılığını ve teşkilatların özverili çalışmalarını vurguladı. Yılmaz, gelecek süreçte AK Parti’nin milletin beklentilerini karşılamak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum