İstanbul’da Elbistanlılar-Der Kitap Kafe Açıldı

İstanbul’da Elbistanlılar-Der Kitap Kafe Açıldı
Merkezi İstanbul Sultangazi’de bulunan İstanbul Elbistanlılar Derneği’nin Gençlik Spor Bakanlığı ile birlikte yürütmüş olduğu “Elbistanlılar-Der Kitap Kahve” 3 Temmuz Cumartesi günü görkemli bir törenle açıldı.

Açılış programına AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, MARAŞFED Başkanı Uğur Yinanç, siyasi partilerin ilçe teşkilat başkanları, basın mensupları, iş adamları ve Kahramanmaraşlı vatandaşlar katıldı.

2-001.jpg

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal projenin hayırlı olması temennisi içeren birer tebrik telgrafı çektiler.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de hayırlı olsun çelengi göndererek dernek başkanı ve yönetimini tebrik etti.

3.jpg

Açılış konuşması ve projenin tanıtımını İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkan Latif Erdoğan yaptı. Erdoğan konuşmasında, “Bizleri yönetime talip olmaya iten nedenler, ilçemizin, geçmişteki değerlerini, bugünün değerleriyle bütünleştirerek daha da ileriye taşınmasına yardımcı olmak, Elbistan’ımızın tanıtılmasına ve her yönüyle kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Çünkü bir yöreyi kalkındırmak aynı zamanda ülkeyi kalkındırmaktır. Her insanımızın fert fert önemli olduğuna inanıyor ve ihmal edilecek, yok sayılacak hiçbir değerimizin olmadığı bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yürüyüşün kararlılığı ilk adımlarında gizlidir. Bir toplumun gücü ise değerlerinde saklıdır. Bu anlamda temel değerlerimiz adalet, özgürlük, ahlak ve onurdur. Bizler Kitap kahve projemizin sac ayaklarını bu kavramlar üzerinden oluşturduk. Her üyemiz ve misafirimiz bu değerlere inandığı ve uğrunda çaba sarf ettiği ölçüde çalışmalarımızla toplumu ileriye taşıyacak, bu sayede herkesçe kabul gören kurum kültürü, aidiyet duygusu ve kimlik vurgusuyla temelleri sağlamlaştıracağız” dedi.

Dernek başkanı Latif Erdoğan’ın konuşmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. Birlik beraberlik vurgusu yapıldı, akabinde de hep birlikte Elbistanlılar-der Kitap Kahve’nin  açılış kurdelesi kesildi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.