GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Abidin Kıymaz: Van, Doğunun İstanbul’u

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Abidin Kıymaz: Van, Doğunun İstanbul’u
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle Van Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Ziyarette konuşan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, “Van Türkiye’nin Doğu’ya açılan kapısı, sınır Ticareti, Ekonomik potansiyeli, dünyanın sayılı gölüne sahip olması, demir yolu ile ihracat kapısı olmasıyla Türkiye’nin doğudaki İstanbul’udur” dedi.

1.jpg

Van Ticaret ve sanayi odasında ağırlanan GAP Gazeteciler Birliği Heyetine brifing veren Van Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Necdet Takva, “Van ticaret ve sanayi odası olarak A sınıfı hizmet kalitemizle Sektörel olarak Van’ı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Meclis başkanımız, meclis üyelerimiz ve çalışanlarımızla Van sanayini geliştirmek, işlerini kolaylaştırmak ve sorunlarının çözümü noktasında hızlı hareket etmeye çalışıyoruz.  Türkiye’nin önemli bir meslek kuruluşu olan GAP gazeteciler birliğini kuruluşumuzda görmek ve ağırlamaktan mutluyuz. Van ekonomik değerlerinin yanı sıra, doğa güzellikleri ve tarihi değerleriyle görülmeye değer bir il. İlimizin tanıtımına katkı sunacağını umduğum bu gezinizde gördüklerinizi yayın organlarınızda kamuoyuyla paylaşmanızı rica ediyorum. Huzur ve güvenlik açısından bütün doğu yatırıma elverişli, tarım hayvancılık başta olmak üzere tekstil gibi alanlarda ihracat kolaylığı sağlayacağımız yatırımcıları Van’a bekliyoruz” dedi.

2.jpg

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Vekili Hamit Özpolat’ta doğu ve güneydoğuda birçok ile 1992-1995 yılları arasında özel Radyo ve televizyon kurduklarına dikkat çekerek. İş çevresinin özel radyo ve televizyonlara yerel gazetelere reklam ilanla destek olmalarını istedi.

GAP Gazeteciler Birliği Van Temsilcisi Ayhan Yazlık ’ta GAP gazeteciler birliği camiasının çeşitli illerden seçkin gazetecilerden oluşması nedeniyle bu ziyaretin Van’ın tanıtımı için yararlı gördüğünü söyledi.

GAP Gazeteciler Birliği Heyeti, A sınıfı TSO olan Van Ticaret ve sanayi odasında faaliyetlerini içeren brifingle beraber, oda binasını gezip, sergi salonunda resimleri incelediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.