Dim ve Avcı’dan Güney Anadolu turu

Dim ve Avcı’dan Güney Anadolu turu
Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve KGK Yerel Medya Meclis Başkanı İsrafil Avcı 6 ili kapsayan bir ziyaret turu gerçekleştirdiler.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve KGK Yerel Medya Meclis Başkanı İsrafil Avcı 6 ili kapsayan bir ziyaret turu gerçekleştirdiler.

İlk olarak Gaziantep’e giden ikili, kısa bir süre önce annesini kaybeden KGK İl Temsilcisi ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’a taziye ziyaretinde bulundular. Gaziantep’ten Kilis’e geçen Dim ve Avcı, KGK Kilis İl Temsilcisi ve Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Nezir Çağlar’ın başkanlık görevini Abdullah Alpdağ’a devrettiği olağan genel kurul toplantısına katıldılar. Kilis Valisi Recep Soytürk’ü de ziyaret ederek roket saldırısı için geçmiş olsun diyen ikili, temaslarının ardından Hatay’a geçtiler. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yeni seçilen Başkan Rızkullah Terbiyeli ve yönetim kurulunu tebrik ettiler. İskenderun’dan Osmaniye’ye devam eden Dim, aynı zamanda KGK İl Temsilciliği de olan Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti binasında Başkan İsrafil Avcı ve üyelerle mesleki konuların konuşulduğu bir toplantı da yaptı. Mersin’de ise KGK İl Temsilcisi Abdullah Biçer’i ofisinde ziyaret eden ikili daha sonra Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe’nin medya şirketindeki ofisine konuk oldular. Mersin GC tarafından yaptırılan medya merkezi ve üyeler lokali basın evinde incelemelerde bulunan Dim ve Avcı, son olarak Adana’da KGK Yönetim Kurulu üyesi ve Adana İl Temsilcisi, 5 Ocak Gazetesi sahibi Savaş Çokduygulu’ya konuk oldular.

whatsapp-image-2021-03-25-at-07-44-21-1.jpeg

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, 3 günde 6 ili kapsayan Güney Anadolu turu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yerel Medya Meclis Başkanımız Sayın İsrafil Avcı ile çok kısa sürede çok yararlı bir gezi yaptık. Pandemi koşullarında çok dikkatli bir şekilde 6 ilimizi dolaşarak meslektaşlarımızla buluşmalar gerçekleştirdik. Her ilimizde KGK temsilcilerimiz tarafından coşkuyla ve inanılmaz bir konukseverlikle karşılanıp ağırlandık. Hepsine içtenlikle teşekkür ederim. Bu yıl sonuna kadar Allah’ın izniyle tüm illerimizi ziyaret etmeyi hedefliyoruz. Atalarımızın dediği gibi gidemediğin yer senin değildir” diye konuştu.

whatsapp-image-2021-03-25-at-07-44-21.jpeg