AGF yönetimi görev dağılımını yaptı

AGF yönetimi görev dağılımını yaptı
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeni yönetim, görev dağılımını yaptı.

3 Nisan 2021 tarihinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu’nun ardından oluşan yeni yönetim kurulu toplanarak görev dağılımını belirlerken, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek AGF Başkan Vekilliği görevine getirildi.

Gaye Coşkun Genel Başkanlığındaki AGF’de Genel Sekreterlik görevine Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Genel Başkan Vekilliği görevine Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, Genel Başkan Yardımcılığı görevine Antalya Gazeteciler Cemiyeti adına Abdulkadir Kalander, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, Burdur Gazeteciler Cemiyeti adına Adnan Taraşlı, Isparta Gazeteciler Cemiyeti adına Şevket Karahan, Mali Genel Sekreterlik görevine Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün getirilirken, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ise AGF’nin basın sözcülüğü görevine getirildi.

1.jpg

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Görev dağılımı sonrası yönetim kurulundaki arkadaşlarına başarılar dileyen AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun; “Federasyonumuzun kurucu genel başkanı ve Onursal Genel Başkanımız sayın Mevlüt Yeni görevini bizlere bırakarak büyük bir sorumluluk yükledi. Kendisinin  federasyonu bize bıraktığı yerden yeni dönemde güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Federasyonumuz her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Hep birlikte el ele gönül gönüle vererek Akdeniz Bölgemizdeki basının sorunlarına el atacak, çözümler üreteceğiz. Sadece basının sorunlarını dile getirmekle kalmayacak bölgenin sorunlarına da el atacak, çözümler sunacak ve bölgenin gelişmesine de büyük katkılar sağlayacağız.” dedi.

PROJE ODAKLI MEDYA KURULUŞU OLACAĞIZ

AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, Akdeniz Bölgesi’ndeki dinamiklerle, somut projelerle yakın iş birlikleri hedefleyen AGF yönetiminin bu hedef doğrultusunda bölgede başta üniversiteler olmak üzere, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile yapıcı ve kalıcı bir ağ oluşturmak istediğine de dikkat çekti. Coşkun açıklamasına şöyle devam etti: “Kurucu, onursal genel başkanımız Mevlüt Yeni’nin attığı temeller üzerine AGF, kalkınma ajansları, AB fonları ve diğer desteklerden de yararlanarak, “proje odaklı” bölge medya kuruluşu olma idealini perçinleme çabası içerisinde olacak.” dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.