1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SİVİL TOPLUM HABERLERİ

  4. Yılmaz: ‘Sorumluluğumuz büyük üstesinden geleceğiz’

Yılmaz: ‘Sorumluluğumuz büyük üstesinden geleceğiz’

Gazeteci Mehmet Taş yeni Milli Eğitim müdürü Cemal Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Yılmaz’ın eğitime dair görüşlerini aldı

Yılmaz: ‘Sorumluluğumuz büyük üstesinden geleceğiz’

Gazeteci Mehmet Taş yeni Milli Eğitim müdürü Cemal Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Yılmaz’ın eğitime dair görüşlerini aldı

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, ülkenin yarınlarının yetişmesinde en önemli sorumluluğun eğitimcilerde olduğunu belirterek, "Sorumluluğumuz çok büyük.. Çünkü yarınların nasıl şekilleneceği biz eğitimcilere bağlı" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Yılmaz, kendisine "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunan Gazeteci Mehmet Taş'a, eğitimdeki hedeflerini anlattı. Kahramanmaraş'ın Anadolu'nun kadim şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Yılmaz, bu toprakların çocuklarına hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Görevi devraldığı Mehmet Emin Akkurt'a, yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Yılmaz, Kahramanmaraş'ı eğitim de daha ileri taşımak için mesai mefhumu gözetmeksizin gayret göstereceklerini söyledi. Yılmaz'ın sözlerinden satır başları şöyle:

"Kahramanmaraş ülkemizin gerçekten en güzide kentlerinden bir tanesidir. Özellikle de biz eğitimciler açısından farklı bir yerdir Maraş.. Çünkü edebiyatımıza renk katan, gönül dünyamıza aydınlatan pek çok kalem erbabı bu kentte yetişmiştir. Dolayısıyla böyle bir şehre hizmet edecek olmamız bizler için de gurur verici. İnşallah biz de bu noktada üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğiz."

ÖĞRETMENLERE UYARIDA BULUNUYOR

Göreve başlamasının ardından hemen her fırsatta okullara sürpriz ziyaretler gerçekleştirdiğini, öğretmenlerle sohbet ettiğini ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğitim bir ülkenin hiç kuşkusuz en önemli meselesidir. Çünkü ülkenin yarınlarının nasıl olacağı, çocuklarınıza vereceğiniz eğitimle doğru orantılıdır. Yani herhangi bir meslek grubunda başarılı olmuş, ahlaki ve toplumsal değerlerine sahip bir bireyin, yetişmesindeki en etkili aktörler o çocuğun öğretmenleridir. Yine bir çocuk istenmeyen davranışlar edinmişse, yanlış yollara yönelmişse bunda da en önemli pay sahibi öğretmendir. Bu nedenle öğretmenlerimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Biz de öğretmenlerimizin bu ağır yüklerini hem paylaşıyor, hem de her fırsatta onlara bu sorumluluklarını hatırlatıyoruz. İşte biz bu bilinçle görev yapmaya, ülkemizin aydınlık yarınlarında Kahramanmaraşlı çocukların da en iyi eğitimi alarak yer edinmesine gayret göstereceğiz."

Yılmaz, sözlerinin sonunda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm Kahramanmaraşlılara sıcakkanlı karşılamalarından dolayı da teşekkür etti.

 

  

İlgili Haberler