Yazar Durdu Güneş’in iki kitabı yayımlandı

Yazar Durdu Güneş’in iki kitabı yayımlandı

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği değerli yazarlarımızdan biri olan Hukukçu- Yazar Durdu Güneş’in iki yeni kitabı satışa sunuldu.

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği değerli yazarlarımızdan biri olan Hukukçu- Yazar Durdu Güneş’in iki yeni kitabı satışa sunuldu.

Şairler ve yazarlar kenti olan Kahramanmaraşlı yazarlarımız yeni eserlerini bir biri ardına okuyucularla buluşturmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden olan Ankara’da emekli bürokrat olarak kendini yazı hayatına adamış olan Hukukçu-Yazar Durdu Güneş “Kahrolsun Korona” ve “Penceremden Kelimeler” isimli iki yeni kitabı Gülnar Yayınları tarafından satışa sunuldu.

Yazarın dilinden kitapları;

KAHROLSUN KORONA

Korona virüs salgını nedeniyle hayatımızın akışı değişti. Hareket alanımız daraldı. İletişim farklılaştı. Dijital dünya hayatımızda çok yer almaya başladı. Samimiyetin göstergesi olan tokalaşma, sarılma, öpüşme gibi temaslarımız sosyal mesafeye kurban gitti.

Korona virüs sadece ilişkilerimizi değil kavramlarımızı, duygularımızı düşüncelerimizi de etkiledi. Zorunlu olarak evde kaldığımız vakitlerde “Zorunlu İnziva Günlüğü” başlığıyla yazılar yazdım. İnsani bir bakışla yaşananları not ettim. Sonra Covid-19’a ben de yakalandım. Yoğun bakımda yattım. Hastanede yaşadıklarımı ve neler hissettiğimi “Covid Günlüğü” başlığıyla yazdım.

Korona günlerinin getirdiği çaresizlik ve acıları “ti”ye alarak mizahını yaptım.

Tarih elbette bu günlere ait resmi bilgileri kaydedecektir. Ama bir insanın yaşadığı duygular çok özel ve özgün olup ancak bir edebiyat eserinde kendini gösterebilir. İşte bu nedenle deneyimlerimi, duygularımı ve düşüncelerimi hem çağdaşlarıma hem de gelecek nesillere aktarmak istedim. Kitap böyle doğdu. Bu zamanda yaşayan ve kitabı okuyanlar mutlaka kendilerinden bir şey bulacaklar, hüzünlenecekler ve güleceklerdir. Kitabı okuyanlar pandeminin biz insanları aynı safta birleştirerek bizleri nasıl duygudaş yaptığını fark edeceklerdir.

PENCEREMDEN KELİMELER

Penceremden kelimeler’ bir etimolojik sözlük değildir, akademik bir çalışma da değildir. Bir kelime sevdalısının kelimelerle anlam peşinde yaptığı yolcuktur. Bu nedenle kelimelerle yolculukta onları tanıyacak ve çok seveceksiniz.

Kitabı okurken her kelimenin düşünce dünyasında ve iletişim alanında size yeni bir pencere açtığını fark edeceksiniz. Kitap; kelime düşünce ve iletişim alanınıza yeni bir farkındalık katacaktır.

Bence kitap kapağından kitabın mahiyetini öğrenmekle yetinmeyin. Ancak kitabın içine girip kelimelerle yolculuk ederek kitabın tadını çıkarabilirsiniz. Her kelimenin serüveni sizde yeni bir öğrenme zevki oluşturacaktır. Ben yazarken zevk aldım, eminim siz de okurken zevk alacaksınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum