Yaşar Gölcü İlkokulu’na eTwinning Projelerinden Kalite Etiketi Ödülü

Yaşar Gölcü İlkokulu’na eTwinning Projelerinden Kalite Etiketi Ödülü

Katıldığı projelerle ve yenilikçi eğitim ve öğretim uygulamalarıyla farkını gösteren Yaşar Gölcü İlkokulu “Susuz Fidan, Ormansız Dünya Kalmasın Projesi” ve “Meraklı Miniklerin Keşif Yolculuğu Projesi” ile Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazandı.

 

Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu 3-H sınıfı öğrencileri 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Kasım ayında “Meraklı Miniklerin Keşif Yolculuğu” adlı eTwinning projesi kapsamında keşif yolcuğuna çıktı. Sınıf öğretmeni Berna Gemcioğlu’nun da aralarında bulunduğu 47 ortağın katılımıyla yürütülen “Meraklı Miniklerin Keşif Yolculuğu” projesini Yaşar Gölcü İlkokulu 3-H sınıfı öğrencileri büyük bir ilgiyle karşıladı. Proje 2023 eğitim vizyonuna uygun olarak hazırlandı ve projesi süresi boyunca birçok etkinlik yapıldı. Ayrıca diğer ortaklarla hazırlanan işbirlikçi çalışmalar da yapıldı. Mayıs ayında etkinlikleri biten proje için kalite etiketi başvurusunda bulunan Berna Gemcioğlu Eylül ayında müjdeli haberi aldı. Yaşar Gölcü İlkokulu’nun ilk kalite etiketi ödülünü almaya hak kazanan Berna Gemcioğlu bu ödül için en başından beri özveri ile çalışan öğrencilerine ve özellikle pandemi döneminde desteklerini esirgemeyen velilerine teşekkür etti. Bu ödülü kazanmak için gerçekten çok emek verdiklerini ve hak ettiklerini de ifade etti.

Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu 4-K sınıf öğretmeni Fatma Meral Kul ve öğrencileri 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Şubat ayında “Susuz Fidan, Ormansız Dünya Kalmasın” adlı eTwinning projesi kapsamında doğayı koruma farkındalığı oluşturmaya başladılar. Yeşil ve sağlıklı bir dünya için orman haftası etkinlikleri kapsamında çocuklarda doğa farkındalığı oluşturmak, ağaç sevgisini kazandırmak amacıyla planlanan proje, su günü etkinlikleriyle tamamlandı. Proje koordinatörü öğretmen, proje süresince desteklerini esirgemeyen okul idaresine, velilere ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.