1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KÜLTÜR SANAT

  4. Oğuz Karakoç’un resim sergisi hayran bıraktı

Oğuz Karakoç’un resim sergisi hayran bıraktı

Oğuz Karakoç 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda 1 günlük açtığı fotoğraf sergisine yoğun ilgi ve talep olunca bir haftaya uzatıldı ve sergi güzel izler bırakarak sona erdi.

Oğuz Karakoç’un resim sergisi hayran bıraktı

Kahramanmaraş’ın eğitim camiasının sevilen simalarından birisi olan Oğuz Karakoç 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda 1 günlük açtığı fotoğraf sergisine yoğun ilgi ve talep olunca bir haftaya uzatıldı ve sergi güzel izler bırakarak sona erdi.

Kahramanmaraş’ın eğitim camiasının sevilen simalarından biri olan Oğuz Karakoç’un resim sergisine, başta Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Millî Eğitim müdürleri, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları İl ve İlçe Millî Eğitim şube müdürleri, değişik kurum yöneticileri, eğitim çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.

dsc_0131-001.jpg

“GEÇMİŞİ BİR ŞERİT GİBİ ÖNÜMÜZDEN GEÇİRDİ”

Oğuz Karakoç’la özdeşleşen ‘Hoşuma geddi deklanşöre tohandım’ isimli serginin açılışında konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “Öncelikle sergiyi hazırlayan Oğuz Karakoç’a çok teşekkür ediyorum. Hakikaten geçmişte ilimizde görev yapmış, öğretmen, yönetici gibi farklı sorumluluklar almış arkadaşlarımızı bizi bir şerit halinde ilimizin geçmişini gözümüzün önünden geçirmiş oldu. Hatıraları yaşattı ve birlikte çalışamadığımız arkadaşlarımızı da böylece tanıma fırsatımız oldu. Bu sergiyi hem geçmişte görev yapan arkadaşlarımıza vefa anlamında çok kıymetli buluyorum. Hem de bundan sonraki gelecek insanlar içinde geçmişte kimler görev yapmış onları tanıma anlamında da faydalı olacaktır. Oğuz Karakoç hocamıza emeklerinden ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

img_0698.jpg

“EĞİTİM NEFERLERİMİZİ SERGİLEMEK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Oğuz Karakoç ise duygu dolu konuşmasında çalışma arkadaşlarına vefa borcunu ödemek amacıyla sergi açmak istediğini belirterek, “Bu sergide kısa bir zaman içerisinde bir anda bulduğum fotoğrafları değerlendirdim. Zamanım uzun olsaydı geniş arşivime girerek daha farklı fotoğraflarla karşınıza çıkabilirdim. Sayın müdürüm Cemal Yılmaz’ın da söylediği gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne münhasır olmak üzere böyle bir sergiyi açtık. Bana bu imkânı veren sayın müdürüme ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yıllar önce eğitime katkı sunmuş rahman ve rahime kavuşmuş, emekli olmuş, başka bir yere gitmiş bu değerli eğitim yöneticilerini, eğitim neferlerini burada sergilemek benim için çok önemliydi. Eski günleri yâd etmek, onlara vefa borcunu burada göstermek amacıyla böyle bir teşebbüste bulunduk. Gayet güzel olduğuna inanıyorum. Eksiklerimiz vardır ama inşallah ilerleyen süreçlerde bir sergi açtığımızda daha kaliteli bir sergi açarız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi davetliler tarafından kesildi. Kurdele kesiminin ardından davetliler fotoğrafları büyük bir beğeniyle inceledi.

img_5321-001.jpgimg_9367.jpg