1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SİVİL TOPLUM HABERLERİ

  4. KSÜ ve TÜBA İşbirliğiyle Muhteşem Konferansı gerçekleştirildi

KSÜ ve TÜBA İşbirliğiyle Muhteşem Konferansı gerçekleştirildi

KSÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ileTürkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) işbirliğinde TÜBA "Üniversite Konferanslar Programı" çerçevesinde"İş Sağlığı Alanında Güncel Gelişmeler" konulu konferans düzenlendi.

KSÜ ve TÜBA İşbirliğiyle Muhteşem Konferansı gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ileTürkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) işbirliğinde TÜBA "Üniversite Konferanslar Programı" çerçevesinde"İş Sağlığı Alanında Güncel Gelişmeler" konulu konferans düzenlendi.

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş yaptı. İş hayatında sağlık ve güvenliğin önemini vurgulayan ve iş hayatında meslek hastalıkları ile iş kazalarının önlenmesi için yeni düzenlemelerin gerektiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Okumuş, insanın bulunduğu her yerde olduğu gibi bütün çalışma alanlarında da sağlıklı ve güvenli koşulların önemli olduğunun altını çizdi.

2-20190304221437.jpg

Açılış konuşmalarının ardından TÜBA Asosye Üyesi ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali Özer tarafından "İş Sağlığı Alanında Güncel Gelişmeler" konulu konferans sunumu gerçekleştirildi. Özer, 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde katılımcıları bilgilendirerek konuya ilişkin soruları cevaplandırdı.