Köy Okuluna Unutulmayacak Bir Gün Yaşattılar

Köy Okuluna Unutulmayacak Bir Gün Yaşattılar

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde yer alan Mükrime Hatun MTAL öğretmen ve öğrencileri Şahinkayası köyündeki ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. 20 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen Etkinlik “Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor Projesi” yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde yer alan Mükrime Hatun MTAL öğretmen ve öğrencileri Şahinkayası köyündeki ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. 20 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen Etkinlik “Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında yapıldı.

01.jpeg
Okul müdür baş yardımcısı Eyüp Gürbüz'ün başkanlığında Halkla İlişkiler öğretmeni Gök Ali Çelik Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri Serap İspiroğlu ve Hangül Karakuş Hasta ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri öğretmenleri Zehra Baykal ve Hacer Tatar ile Çocuk Gelişimi Bölümü öğretmeni Hatice Gören 
Şahinkayası ilk ve ortaokul öğrencilerinin güzel bir gün geçirmesi için kapsamlı bir program hazırladı. 
Animasyon ve palyaço gösterisi, öğrencilere pasta, pamuk şeker ikramı ve doğum günü kutlaması, fotoğraf çekimi gibi birçok etkinlik yapıldı. 

02.jpeg
Ayrıca etkinlik kapsamında 260 ilkokul ve ortaokul öğrencisine kırtasiye yardımı yapıldı. 
Şahin Kayası ilkokulu ve ortaokulu müdürü Abuzer Karabuğaş “. Özellikle buradaki öğrenciler böylesine kapsamlı ve eğlenceli etkinliklere katılamıyorlar. Bu etkinlik sayesinde öğrenciler bolca eğlendi. Böyle etkinliklerin devamını istiyoruz. Etkinlikte emeği geçen  tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

03.jpeg
Mükrime Hatun MTAL müdür başyardımcısı Gürbüz ise yaptığı açıklamada " bu tür etkinliklerde kazan kazan usulünün olduğunu hem kendi öğrencileri için sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini hem de gittikleri okuldaki öğrencilere mutluluklar yaşattılarını vurguladı etkinliğe okuldaki birçok öğretmen arkadaşının maddi ve manevi destekte bulunduğunu belirten Gürbüz arkadaşlarına teşekkür etti. Eyüp Gürbüz konuşmasının sonunda etkinliği gerçekleştirmede kendilerine yardımcı olan BİR TEBESSÜME DEĞER DERNEĞİ yetkilisi Fatih Akpinar'a ve ulaşım desteği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e teşekkür ettiğini belirtti.

04.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.