Kentsel Dönüşüm Konutları Ne Durumda?

Kentsel Dönüşüm Konutları Ne Durumda?
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Saçaklızade Toplu Konutları’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Saçaklızade Toplu Konutları’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un seçim vaatleri arasında yer alan ve Yusuflar Mahallesi’nde başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında evleri yıkılan vatandaşlara yönelik yapılan toplu konutların yapımı sürüyor.

img_0352-001.jpg

Toplam 5 bin metrekare alan üzerinde 3 blok 106 daire ve 4 dükkândan oluşacak olan konutların yapımına ilişkin bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı Mustafa Aksel Abacıoğlu: “Şimdi bulunduğumuz yer Saçaklızade Mahallesinde toplu konut alanındayız. Burası 3 blok’tan oluşuyor 8’er kat ve 4 tip dairemiz var 2+1, 3+1, 1+1’ler den oluşmakta farklı cephelerden oluşuyor her biri güney cepheyi görmekle beraber ayrı, ayrı etaplardan oluşmakta. Kahramanmaraş’ta kanayan bir yara vardı Tekke Mahallesinin dönüşümünden bahsedilir adım atılmazdı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç  çok ciddi bir cesaretiyle bir mücadelesiyle bu işe başladık. Tekke’de devam eden kentsel dönüşüme karşılık arkamızda görmüş olduğunuz inşaatlarımızın temelleri üzerine yükselmeye başladı  1.etap kısmı burası arka tarafında diğer etapları olacak. Başkanımızın seçim projelerinden köprülü kavşakları, kayak merkezi ve bir takım extrem sporlar merkezi gibi bir takım büyük projelerin hepsini yavaş, yavaş yaptı ama kentsel dönüşümle ilgili kısmı da bu taraftan başlattık ve kentsel dönüşümündeki Tekke’deki vatandaşlarımızı Başkanımız buraya taşıyarak daha sıhhi daha hijyenik kullanışlı, ergonomik halkın yaşamına dokunacak proje olarak burayı başlattık. Bununla beraber projemizin 2 etabı ve diğer etapları da yakında başlayacak. Burada yapılmakta olan konutları herhangi bir aksama olmaz ise 2019 yılı içerisinde tamamlayarak vatandaşlara teslim etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

img_0359.jpg

İlgili Haberler