Kahramanmaraş'ta yılın öğretmeni Fatma Yıldırım

Kahramanmaraş'ta yılın öğretmeni Fatma Yıldırım

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Kahramanmaraş'tan yılın öğretmeni seçilen Fatma Yıldırım başarılı bir öğretmen olarak takdir ediliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, mesleğinde katma değer üreten öğretmenleri Ankara’da ağırladı

Öğretmenler Günü kutlamaları için, eğitimde fark yaratan 81 öğretmen belirlendi.  Şehit öğretmen yakınları ile gazi ve engelli öğretmenlerin de arasında bulunduğu 140 öğretmen, başkentte çeşitli etkinliklere katıldı.

Kahramanmaraş’tan yılın öğretmeni seçilen Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Fatma Yıldırım, Sokak Çocuklarına Yardım Kampanyası Projesi yürüttü. Gönül Köprüsü Projesi, Öğretmenler Tiyatro Grubu, Yazar-Şair Öğrenci Buluşması Projesi, Harezmi Eğitim Modeli, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gibi projelere katıldı. Fatma öğretmen, sosyal ve girişimci kültürel faaliyetlerde öğrencileri ile birlikte aktif olarak yer aldı ve örnek davranışlar sergiledi.

Fatma Yıldırım öğrenciler ile sadece eğitim noktasında değil okuldan mezun olduktan sonra bile ilişkilerini kopartmayarak onların becerilerine göre başarılı olacağı bölümleri seçmeleri konusunda da çalışmalar yürütüyor.

2-032.jpeg

FATMA YILDIRIM KİMDİR

1974 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinin Atulan beldesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini burada tamamladı. 1993’te Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu. 2000 yılında eski adı Niğde Üniversitesi yeni adı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2000 yılında Adana’nın Abdioğlu beldesi Kazime Özler İlköğretim Okulunda Türkçe öğretmenliğine başladım. 2004 yılında Kahramanmaraş Vali Saim Çotur İlköğretim Okuluna tayin oldu. 2012 yılında Türkoğlu Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başladım. 2018 yılından beri Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak göreve devam etmektedir.

1-035.jpeg

 Göreve başladığı 19 yıldan beri akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal birçok etkinlikler gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Öğretmen Tiyatro Topluluğu” ve “Türk Sanat Müziği” korosuna katıldı. Bu süre zarfında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu birçok yarışmada jüri üyeliği, inceleme kurulu üyesi ve programlarda sunuculuk görevlerinde bulundu.

4-019.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.