Beyzalı Çocuklardan Yürekleri Isıtacak Davranış

Beyzalı Çocuklardan Yürekleri Isıtacak Davranış

Kahramanmaraş Saçaklızade Vakfı'na bağlı Özel Beyza Eğitim Kurumları Boğaziçi Kampüsü öğrencileri, yürekleri ısıtacak bir etkinliğe imza attılar.

Kahramanmaraş Saçaklızade Vakfı'na bağlı Özel Beyza Eğitim Kurumları Boğaziçi Kampüsü öğrencileri, yürekleri ısıtacak bir etkinliğe imza attılar. Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi çocuklar üşümesin diye "Bir Çift Çorap" kampanyası düzenleyerek birçok okuldaki kardeşlerine destek oldular.

Bir çift çorap kampanyası o kadar karşılık gördü ki, öğrenciler şehir içinde ve şehir dışından birçok yerden bu anlamlı kampanyaya destek sağladılar.

corap-(1).jpeg

Beyza Boğaziçi öğrencileri, çorapların bir kısmını da Suriye gibi mazlum coğrafyalarda dağıtmak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hasan Balbaba'ya teslim ettiler. Çorapların teslim töreninde kampanyaya en çok destek veren 3-C sınıfını ziyaret ederek öğrencilere teşekkür eden Daire Başkanı Hasan Balbaba, "Yaptığınız bu küçücük iyiliklerle ihtiyaç sahibi kardeşleriniz soğuktan üşümeyecekler, hasta olmayacaklar, minik yüreklerinizle aslında biz büyüklerin hepimizin yüreklerini de ısıttınız " diyerek, Suriye'de ve mazlum coğrafyalarda bizzat şahit olduğu yaşanan zorlukları anlattı.

corap-(3).jpeg

Beyza Boğaziçi Okullarının Müdürü Hacı Ali Kahya da, "Çocuklarımızın duyarlılıklarına kayıtsız kalmayarak, Rehber Öğretmenimiz Zekiye Aytemiz öncülüğündeki Bir Çift Çorap kampanyalarına destek vererek, bugün topladıkları çoraplar emanetlerinin Büyükşehir Belediyemiz aracılığı ile yerine ulaştırılması için bugün Daire Başkanımıza teslim ettik. Küçücük iyiliklerle de olsa, çocuklarımızın kendi dünyaları dışında ihtiyaç ve zorluklar içinde yaşayan insanları fark ederek, kendi imkanlarının farkına varmalarını, veren elin üstün olduğunu, vicdan ve merhamet duygularını hissetmelerini istedik, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.