Ağustos Ayı Zafer Ayı

Ağustos Ayı Zafer Ayı
Kısa adı KGC olan Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar : 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kısa adı KGC olan Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar : 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çuhadar “Aziz Türk milletinin şanlı tarihi zaferle doludur, Ağustos ayıda zaferler ayıdır,” dedi.

Başkan Sermet Çuhadar: “Şanlı tarihi sayısız zaferlerle olan Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum ancak bu zaferi bir defa daha ekonomik savaşı kazanarak taçlandırmamız gerekiyor..

Sermet Çuhadar : “Yüce Türk milleti azim ve kararlılıkla her türlü zaferini tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Tüm dünyanın hafızasına da kazınan bu zaferlerden birde hiç şüphesiz 30 Ağustos zaferidir. Bu anlamlı zaferin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; vatanı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz milletimizin 1071’de başlattığı şanlı yürüyüşü bugünde sürdürmektedir. Sultan Alparslan’ın ’Şehit olursam üzerimdeki bu beyaz elbise kefenim olsun, zaferi kazanırsak istikbal bizimdir’ sözleri bugünkü milli birlik ve beraberlik ruhumuzun tecellisidir. Tarih boyunca olduğu gibi bu aziz millet bundan sonraki süreçte de destanlar yazmaya devam edecektir. Gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle bir kez daha anıyorum.”

BASIN EKONOMİK KISKAÇTA

Başkan Çuhadar: “ Bugün 30 Ağustos zafer bayramını kutlarken, Türk basını, Anadolu basını kur artışı sebebi ile ekonomik kızgaç altındadır. Hükümetimizden özellikle gazete kağıt ve baskı giderine yapılan zamları geri çekmesini , serbest piyasa ekonomisi diyerek zam yanlara yaptırım uygulamasını istiyoruz,” dedi.