PROF. DR. SAMİ ÖZGÜL KİMDİR?

PROF. DR. SAMİ ÖZGÜL KİMDİR?

1952 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Kahramanmaraş'ta tamamladı.

1952 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Kahramanmaraş'ta tamamladı.

1977yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1982 yılında Dahiliye Uzmanı, 1990 yılında Siyami Ersek Göğüs Kalp Cerrahi Merkezinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yaptı. 1982-1986 yıllarında mecburi hizmet nedeniyle Antalya Gazipaşa Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı. 1997-2000 yılları arasında Kahramanmaraş Devlet hastanesi başhekimliği görevinde bulundu.

2000 yılında Kardiyoloji Ana Bilim dalında Doçent oldu.2009 yılına kadar Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde kardiyoloji doçenti olarak çalıştı.

 Yurt dışı deneyimi ve bilimsel çalışmaları

 Mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek için Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesinde Elektrofizyoloji, ICD ve biventriküler pace,İngiltere Wellington Hospitalde CT angio, İspanya Madritte Sancarlos Hospital"da Kompleks Koroner girişimler, Rotablator, IVUS, OCT, Fransa Ruen de Cryo ablasyon, Almanya Leipzig de Periferik arter girişimleri üzerine eğitim aldı.

 İlklerin öncüsü oldu

 2007 yılında Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde Angio Laboratuarını kurarak Kalp hastalarının il dışına gitmelerine son verdi. 2010 yılında Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji profesörü ve Anabilim dalı başkanı olarak göreve başladı. Adıyaman Ün. Tıp Fak. Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Angio Laboratuarını kurdu. 2014 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine, çok sevdiği Kahramanmaraş'a döndü. Halen KSÜ Tıp Fakültesi kardiyoloji anabilim dalında kardiyoloji profesörü olarak görev yapan Prof Dr. Özgül,  evli ve üç çocuk babası.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.