DOÇ. DR. HAMZA KARAOĞLAN

DOÇ. DR. HAMZA KARAOĞLAN

1962 Yılında Kahramanmaraş'a bağlı Afşin İlçesinde doğdu. Şu anda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde görev yapmaktadır.

1962’de Afşin’de doğdu. Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1992 lisans, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1994 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1995’de İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktoraya başladı ve doktorasını 1998’de tamamladı. Aynı yıl Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Yrd. Doç. Dr.

olarak atandı. Halen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

İlahiyat Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapan Hamza KARAOĞLAN, lisans düzeyinde “Dinler Tarihi, Çağdaş Dünya Dinleri, Mukayeseli Halk İnançları, Dinler Arası İlişkiler, Din ve Mitoloji” dersleri; yüksek lisans düzeyinde ise “Karşılaştırmalı

Dinler Tarihi, Din Fenomenolojisi, Dinler Tarihi Araştırmaları ve Geleneksel Türk Dini” derslerini vermektedir. Ulusal dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde görev yapan Karaoğlan Doç.Dr. olmuş olup Kahramanmaraş ve yöreleri ile ilgili çalışmalarını devam ettirmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.