1. HABERLER

  2. TURİZM

  3. Kahramanmaraş'ın gözdesi Başkonuş EMITT fuarında!

Kahramanmaraş'ın gözdesi Başkonuş EMITT fuarında!

Kahramanmaraş'ta turizmin gözde yerlerinden Başkonuş Yaylası Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e katıldı.

Kahramanmaraş'ın gözdesi Başkonuş EMITT fuarında!

Kahramanmaraş'ta turizmin gözde yerlerinden Başkonuş Yaylası Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e katıldı.

Dünya'nın en büyük 5 turizm fuarından birisi olan EMITT, 85 ülkeden bin 65 katılımcı ve 54 bin 364 ziyaretçi ile çok kapsamlı bir fuar olarak öne çıkıyor. EMITT fuarına Kahramanmaraş'tan ilk defa katılım sağlanıyor. 

whatsapp-image-2019-01-31-at-12.51.23.jpeg

85 ÜLKDEN BİNLERCE TURİST

Fuara Kahramanmaraş'tan katılan Başkonuş Yaylası adına konuşan Serhan Erdoğanyılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada, ''Öncelikle Başkonuş Yaylası olarak böyle bir fuarda katılımcı olmak, şehrimizi ve ülkemizi temsil etmek, büyük bir gurur. Bu gururu şehrimize de yaşattığımız için çok mutluyuz. Fuardaki en büyük önceliğimiz, 85 ülkeden gelen binlerce turiste, şehrimizi, bölgemizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak'' dedi.

whatsapp-image-2019-01-31-at-12.51.23.jpg

ORMAN EVLERİMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ

Başkonuş Yaylası’nın hak ettiği değeri, böylesine dünya çapında bir fuarda tüm dünyaya göstermek istediklerini belirten Erdoğanyılmaz, ''Başkonuş Yaylası olarak projelerimizi en kısa zamanda faaliyete geçirerek, EMITT fuarı aracılığı ile dünyanın dört bir yanından Kahramanmaraş’ımıza gelecek olan yabancı turist misafirlerimizi, Başkonuş Yaylası’nda yeni yapılan Orman Evlerimizde ağırlamak istiyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Başkonuş Yaylası, başta Sümbül ve Salep olmak üzere birçok endemik bitkiyi bünyesinde barındıran ve göçmen kuşların uğrak yeri olan doğa harikası bir yayladır diyen Erdoğanyılmaz, ''Köknar, Sedir, Meşe ve Ardıç ağaçlarından oluşan orman, endemik bitkileriyle doğal yapısını korurken, geyiklere ve kuşlara da ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’da benzerine az rastlanır bu büyük olağanüstü ormanın ürettiği oksijenle, Amanos Dağlarından gelen nemli hava birleştiğinde, özellikle Akciğer hastalarına şifa olan bir hava oluşmaktadır'' ifadelerine yer verdi.

whatsapp-image-2019-01-31-at-12.51.53.jpeg

ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRİMİZE İSTİHDAM VE TURİZM GELİRİ

''Babamız Serdar Erdoğanyılmaz’ın söylediği, 'Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesinin saklı cennetidir, Başkonuş Yaylası da bu cennetin başköşesidir.' cümlesinden yola çıkarak, Başkonuş Yaylası’nın hak ettiği değeri, böylesine dünya çapında bir fuarda tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Başkonuş Yaylası olarak projelerimizi en kısa zamanda faaliyete geçirerek, EMİTT fuarı aracılığı ile dünyanın dört bir yanından Kahramanmaraş’ımıza gelecek olan yabancı turist misafirlerimizi, Başkonuş Yaylası’nda yeni yapılan Orman Evlerimizde ağırlamak istiyoruz.  Şehrimizin turizm hayatında öncü olmaya çalışarak, Kahramanmaraş’ımızın hak ettiği turist sayısını, EMİTT fuarı ile şehrimize kazandırmak istiyoruz. Uzun süre Başkonuş Yaylası’nda konaklayacak olan turist misafirlerimiz için, şehrimizi tanıtacak aktiviteler yaparak ve turlar düzenleyerek, esnafımıza da büyük oranda gelir kazandırmayı hedeflemekteyiz. EMİTT fuarının bize katacaklarını, Kahramanmaraş’ımıza yansıtıp, şehrimize istihdam ve turizm geliri sağlamak en büyük önceliğimiz.''

EMİTT fuarında, Başkonuş Yaylası’nın sunduğu 4 mevsim turizm hizmetini tüm dünyaya göstermek istediklerini belirten Serhan Erdoğanyılmaz, ''Özellikle içinde bulunduğumuz kış turizmi esnasında neler yaptığımızı ve yapabileceklerimizi tüm dünyaya gösterecek, bahar ve yaz turizmindeki hedeflerimiz hakkında fuardaki tüm misafirlerimize bilgi vereceğiz. EMİTT fuarına Başkonuş Yaylası olarak katılım sürecimizde bizi destekleyen ve desteklerini esirgemeyen tüm Kahramanmaraş halkına çok teşekkür ederiz. Böyle dünya çapındaki bir fuardan, şehrimize dünya çapında güzel haberlerle gelmek ümidi ile'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

Editör: Emine Tekçe