Mezun Öğrenciler Maraşder’i Unutmadı

Mezun Öğrenciler Maraşder’i Unutmadı
İstanbul’da faaliyet gösteren Maraş Derneği burs verdiği ve bu yıl mezun olan Kahramanmaraşlı öğrenciler ile yemekte bir araya geldi.

Programa MARAŞDER Genel Başkanı Av. Şaban KURT Bahçelievler belediye başkan yardımcısı ve MARAŞDER yönetim kurulu üyesi Av.Mevlüt Uyan MARAŞDER Genel Sekreteri Lütfi Şirikçi MARAŞDER Yönetim Kurulu üyeleri Eshabil Culfa Gürsel Demir Av. Ali Başaran Bahçelievler Trabzonlular Dernek Başkanı Ahmet Hocaoğlu ve kırka yakın mezun bursiyer öğrenci katıldı. Yemekte bir konuşma yapan MARAŞDER Genel Başkanı Av. Şaban kurt Burs vermek MARAŞDER in gayelerindendir.

dsc_3530_01.jpg

Her yıl MARAŞDER’e 400–450 civarı öğrenci başvurur ve biz bu öğrencilerin % 25 ine burs sağlayabiliyoruz. Gönül ister ki bize başvuran öğrencilerin üçte ikisine burs verelim çünkü bu öğrencilerin gerçekten üçte ikisi bursa ihtiyacı olan öğrenciler. Görüyorum ki burs verdiğimiz öğrencilerin 40’a yakını bu yıl mezun oluyor ve hayata başlıyor. Gelecekte MARAŞDER olarak sizden beklediğimiz bir şey var umut ediyoruz ki bizim burs verdiğimiz öğrencilerimizden biri hatta bizden burs çıkacağını bekleyip de burs beklentisi gerçekleşmeyen öğrencilerimizden birisi dernekçiliği bizden daha iyi yapsın. Ve bizde onun gıyabında diyelim ki aferin bu arkadaş bizim eksik yaptığımız bu işi bizden daha iyi yapıyor biz bu işi bu delikanlı kadar güzel yapamamıştık diyelim. Bunun içinde öğrenci arkadaşlar memleketinizi memleketlinizi unutmayın. Her ne yaparsanız yapın öğrencilik hayatından sonra iyiyi güzeli işaret eden parmakların yöneldiği tarafta mutlaka siz olun.

Yemekte söz alan Fatih Pakdamar MARAŞDER’de gönüllü olarak öğrencilerle ilgilendiğini ve mezun olan arkadaşların özel teşebbüste çekinmemeleri gerektiğini  Bahçelievler belediye başkan yardımcısı ve MARAŞDER yönetim kurulu üyesi Av.Mevlüt Uyan MARAŞDER de yönetici olmaktan mutlu olduğunu hele mezun olan bursiyer öğrencileri gördüğünde daha da büyük haz aldığını Kenan Seyithanoğlu MARAŞDER‘in amaçlarından birisinin de yıldız yetiştirmek olduğunu Bahçelievler Trabzon Dernek Başkanı Ahmet Hocaoğlu da MARAŞDER’i bu faaliyetlerinden dolayı kutladığını ve birlikte birçok projede beraber olmak istediklerini dile getirdi.

Mezun olan öğrenciler tek tek söz alarak kendilerini tanıtıp kısaca İstanbulda MARAŞDER’in kendilerini yalnız bırakmadığını her zaman MARAŞDER’i yanlarında hissettiklerini yöneticilere teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.