1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

'Sanat Güneşi" Zeki Müren, 86'ıncı yaş gününde Muğla'nın Bodrum İlçesinde ve Bursa'da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

'Sanat Güneşi" Zeki Müren, 86'ıncı yaş gününde Muğla'nın Bodrum İlçesinde ve Bursa'da düzenlenen etkinliklerle anıldı. Merhum sanatçının doğum günü anısına verilen konserde adım atacak yer kalmadı.

Bodrum Belediyesi'nin destekleri ile Zeki Müren Sanat Derneği ve Hüseyin Turgut Karabağlar Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere müzik severler yoğun ilgi gösterdi. İki bölümden oluşan konserde, Zeki Müren'in eserlerinin de aralarında yer aldığı şarkılar seslendirildi. Şef Ahmet Sabancı'nın yönettiği konserde solo şarkılara da yer verildi. Yaklaşık bin kişinin izlediği konserde zaman zaman şarkılar hep bir ağızdan seslendirildi. Bodrumluların yoğun ilgi gösterdiği konserde salon tıklım tıklım dolarken bazı vatandaşlar yerlere ve sahne yanına ilave edilen sandalyelere oturdu.

Konseri dinlemeye gelen Bodrum'lu müzikseverler yıllar geçmesine rağmen merhum sanatçının coşkuyla anıldığı ve ortamın çok güzel olduğunu ifade ettiler.

Konseri izleyenler gecenin sonunda sanatçıları uzun süre ayakta alkışladılar. Konser sonunda Şef Ahmet Sabancı'ya, teşekkür edilerek çiçek takdim edildi.

BURSA'DA DA SANAT GÜNEŞİ'NİN ŞARKILARI SESLENDİRİLDİ

Limak Filarmoni Orkestrası Türkiye Turnesi kapsamında, Bursa'da "Sanat Güneşi" Zeki Müren'in şarkıları seslendirildi.

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Limak Filarmoni Orkestrası Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını farklı bir yorumla müzikseverlerle buluşturdu. Yoğun katılımın olduğu konsere, Limak Holding ve iştiraklerinin yöneticileri, Zeki Müren'in ailesinin yanı sıra; dernekler, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Turne kapsamında orkestra, 7 şehirde daha Zeki Müren şarkılarını seslendirecek. Turne, 12 Ocak'ta Trabzon konseri ile son bulacak.

Zeki Müren'in doğum günü olan 6 Aralık'ta doğduğu şehir olan Bursa'da Limak Filarmoni Orkestrası, "Şimdi Uzaklardasın', "Elbet Bir Gün Buluşacağız" ve "Yaralı Gönül" gibi eserleri farklı bir yorumla seslendirildi. Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğinde düzenlenen konserde, orkestranın şefliğini Rengim Gökmen üstlendi.

Ankara ve İstanbul'un ardından Bursa'da Zeki Müren şarkılarına hayat veren konserler dizisi sırasıyla; 9 Aralık İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, 12 Aralık Antalya AKM, 17 Aralık Mersin Yenişehir Belediyesi AKM, 19 Aralık Gaziantep Mavera Kongre Merkezi ve 22 Aralık Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde müzikseverlerle buluşacak. 8 Ocak'ta Eskişehir AKKM ve 12 Ocak'ta Trabzon konseri ile son bulacak. Konserden elde edilen gelir, Limak Vakfı'nın sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak.

Solunu dolduranlara geldiklerinden dolay teşekkürlerini ileten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Bu ilk yılındaki konserlerde Zeki Müren'i anmak istedik. Hiç şüphesiz bir kaç kuşak onu dinleme fırsatı buldu. Bizde bu konserlerimizi tüm sanatseverlerle buluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI

ZEKİ MÜREN DOĞUM GÜNÜNDE UNUTULMADI