1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YSK 426 BEKÇİ, ŞOFÖR, MEMUR VE ZABIT KATİP ALIYOR

YSK 426 BEKÇİ, ŞOFÖR, MEMUR VE ZABIT KATİP ALIYOR

Yüksek Seçim Kurulu yayımlamış olduğu bir ilan ile çeşitli kadrolarda memur alımı yapacağını açıklamıştı.

YSK 426 BEKÇİ, ŞOFÖR, MEMUR VE ZABIT KATİP ALIYOR

Yüksek Seçim Kurulu yayımlamış olduğu bir ilan ile çeşitli kadrolarda memur alımı yapacağını açıklamıştı. YSK yayımladığı memur alım ilanına başvuruların ise Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yapılacağını açıklamıştı. YSK tarafından yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolarda bulunuyor.

Yüksek Seçim Kurulu geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını açıklamıştı. 

YSK EN AZ LİSE MEZUNU PERSONEL ALIYOR

Kurumun personel ihtiyaçlarına göre yapılacak personel alım ilanında alımların farklı kadrolarda yapılacağı açıklanmıştı. 

YSK tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında ayrıca lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği açık pozisyonlar bulunuyor. 

Bu haberimizde YSK tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadroları ve bu kadrolara koşullarına ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

LİSE MEZUNU ADAYLARIN BAŞVURU YAPABİLECEĞİ KADROLAR

Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanına göre YSK merkez ve taşra birimlerinde görevlendirilecek personel alımı yapacak. 

İlana göre bu alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre olacak. Ayrıca YSK 549 memur alım ilanında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. 

Bu kapsamda yayımlanan ilanda yer alan ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar şöyle,

Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, teknisyen, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

YSK personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar devlet kurumlarına genel memur alım koşullarının yanı sıra yukarıda yer alan unvanlara göre belirlenen özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

Kamu kurumlarına memur alımında aranan genel başvuru koşulları ve alım yapılacak kadroya belirlenen özel başvuru koşulları şu şekilde,

Genel Koşullar; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Özel Koşullar; Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Teknisyen kadrosuna atanabilmek için; orta öğretim kurumlarının, bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dalları mezunu olmak.

İLANA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatına görevlendirilmek üzere alımı yapılacak memur alım ilanına başvurular 7-16 Mart tarihleri arasında YSK'nın kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır.