1. YAZARLAR

  2. Jülide DEMİRTAŞ

  3. UYAN ASKERİM UYAN !
Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

UYAN ASKERİM UYAN !

Pilav pişirdim yavan

Üstüne kestim soğan

Yatağına uzanmış da

Uyan askerim uyan

Bir gün uyanacaksın ŞEHİT  asker ! Bir gün uyanacak ve bakacaksın ki cennettesin. Kutsal görevin esnasında can verdiğin için peygamberlikten sonra en yüksek mertebedesin.

Sana aguşunu açmış bekliyor, bulacaksın peygamberimizi.

Biz geride sağ kalanlar senin mücadeleni devam ettireceğiz canımız pahasına. Devletin ve milletin bekası için ,varolmamız için yaşayacak ve yaşatacağız.

Asker doğduk erkek, kadın , çocuk .Biz de senin yaptığın gibi düğüne gider gibi gideceğiz mücadeleye. Allah ordumuzu muvaffak edecek ve hepimiz asker gibi yaşayıp asker gibi öleceğiz.

Al bayrakla uğurladık vatanın bağrına.

Gökkubbenin en güzel yıldızları senin için parlayacak.

En asil makber senin !

En şanlı görev senin !

En küçük her gönülde yerin !

***

Asker  bak gün ışıyor yeniden memleketin  üzerine. Sayende elbette, sayende.  Bu sabah sensiz uyandık . Üzerinden bir gün geçti ama acın hala yüreğimizde, boğazımda bir kör düğüm , anayım …

Yanınızda olamasa da size yemek gönderemese de ,merhametiyle size “Yavrum ! Kınalı kuzum” diyemese de sizin için atan bir ana yüreği var. Dolanır vatan topraklarında .  Gittiği yere taşır acısını. Dolardı gözleri haberleri dinlediğinde, bahsi geçtiğinde vatan evlatları için  …

Harekata  için giden Aslanparçaları, oğullar, ana kuzuları ,  erimiz, askerimiz…Sağ salim gitsinler ve sağ salim dönebilsinler. Onlar ki seksen bir vilayetten giden askerimiz , oğullarımız, aslanparçalarımızın ayağına taş değmesin diye dua edelim.

Dualar içten, yürekten olursa kabul olur.

***

Merhametli lik bu, evet doğru. O yaşadığı hayatın acılarını göğüslemiş ve bunca yaşa kadar gelebilmiş. Hani öyle diyorum ki  ki . Gençler için hayatın baharıydı ve bahar coşkusuyla onları saracak, çiçek çiçek açacaklar ve etrafa mis gibi kokular saçacaktı. Torunlar torbalar olacaktı güler yüzlü.

***

Zeytindalı Harekatı nedeniyle gençlere üzülüyorum. Orada neyle ve kimlerle savaştığını biliyor ama haini bol bir ortam. Karşıdaki teröristler haince savaşıyor. Üstelik bizi destekler görünen ülkeler  teröristlere yardımda sınır tanımıyor. Lafa gelince yanımızda olduklarını ifade ediyor fakat savaşta karşıt güçlerin yanında yer alıyorlar. Örgütler ve ülkeler !!!

Orada Türkiye olarak kalınmayacaktı, tüm ülkeler bunu biliyor. Zaten kalınsa her zamankinden daha çok savaştıracağı örgütler kuracak ve savaştıracak. Müdahale edilecek. Oysa biz vatanın huzuru ve bekası için bir mücadele veriyoruz.

Fakat bizi düşünen ya da haklı olduğumuz davada “haklısınız diyen var mı ? Toprak  bütünlüğümüzü korumak boynumuzun borcu. Bu borç torunlara beşiktekilere kadar devam edecek…

Ve bir hilal uğruna ne güneşler batacak !

Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar