1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ünal: “PKK terör örgüte değil de nedir?

Ünal: “PKK terör örgüte değil de nedir?

Kahramanmaraş Milletvekili eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bingöl’de yaptığı konuşmasında Selahattin Demirtaş’ı eleştirdi.

Ünal: “PKK terör örgüte değil de nedir?

Kahramanmaraş Milletvekili eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bingöl’de yaptığı konuşmasında Selahattin Demirtaş’ı eleştirdi.

Ak Parti Kahramanmaraş teşkilatı ile Bingöl İl Teşkilatanın ortaklaşa düzenlediği “gönül köprüsü” proğramında Bingöl’de konuşan Kültür ve Turizm eski Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı uyararak, terör ile aranıza mesafe koymalısınız dedi.

Programda konuşan Kültür ve Turizm eski Bakanı Mahir Ünal, ‘PKK terör örgütü değildir’ diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı eleştirdi.

Ünal, “Almanya’da bir dergiye verdiği röportajda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş diyor ki, PKK terör örgütü değildir. Şimdi buradan sizlere soruyorum demokrasilerde silahın, ölümün ve şiddetin yeri var mı? Buna hiçbir çağdaş devlet sistemi evet demez ve kabul etmez. Şimdi siz demokrasilerde sorun çözmek için siyaset kurumunun kullanıldığını ve milletin temsilcileri eliyle kendi iradesini parlamentoya yansıtıp, kendisini yönettiği ve sorunları çözdüğü bir ülkede sorun çözmek için silahı ve ölümü araç olarak kullanacaksınız sonra diyeceksiniz biz terör örgütü değiliz. Siz bir terör örgütüsünüz” dedi.

HDP’nin terör örgütü PKK’yı kınayamayacağını ifade eden Ünal, şunları söyledi; “bunlar PKK’nın terör eylemlerini kınayamaz ama demokratik meşru hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti devletini kınarlar ve hatta hakaret ederler. Neden çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Hukuk devletinin kendilerine zarar vermeyeceğini bilirler ama terör örgütünün onlara ne yapacaklarını bildikleri için o elindeki silahlı adamların onlara ne yapacaklarını bildiklerini için asla terör örgütüne ağızlarını açıp tek bir kelime söyleyemezler. Şimdi nasıl utanmadan kalkıp da özgürlük mücadelesinden bahsediyorsunuz. Bu ülkenin geleceğinden bahsediyorsunuz. Bu ülkenin gelecek mücadelesini veren işte burada oturan insanlardır. Aramızda bütün siyasi temsilciler var, STK temsilcileri var bu milletin iradesi nerede diye arıyorsanız işte buradadır.