1. YAZARLAR

  2. REŞİT GÜRBÜZ

  3. TRUMP’ETİN AKORDU BOZULDU
REŞİT GÜRBÜZ

REŞİT GÜRBÜZ

Yazarın Tüm Yazıları >

TRUMP’ETİN AKORDU BOZULDU

Kur’an-ı Kerim’de kendisinin ve çevresinin mübarek kılındığı ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, bugünlerde vampirlerin salyalarına maruz kalmaktadır.  

Ortadoğu’da yıllardır kan ve gözyaşı döken haydutlar, haydutluklarına bir yenisini ekleyerek Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdılar. Trump’etin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, yıllardır ateş çemberindeki Filistin’de yeni bir kaosun ve huzursuzluğun fitilini ateşlemektedir.

Trump’etin bu kararının, kendisinden ziyade, inayeti ve icazetiyle başkan olduğu Yahudi lobisinin kararı olduğuna kuşku yoktur. Yarım asırdan fazladır manzara hep aynı: Çağımızın Firavunu İsrail senaryoyu yazar; başroldeki Nemrut ABD ise layıkıyla oynar. Yine öyle oldu.  

Fakat bu sefer çalan da mı yoksa Trump’ette mi bir sorun var bilmiyorum ama ses çatlak çıkıyor. Bu ses, ancak şaşırmışların ya da gafillerin çıkarabileceği bir sestir. Zira Kanuni’nin mirası ve Ulu Hakan Abdülhamid’in davası Kudüs yalnız değildir ve O’na uzanan eller kökünden kırılmaya mahkûmdur.

Trump’ete ve onu çalan efendilerine sesleniyorum: Eğer bir yere pisleyecekseniz, gidin Mescid-i Aksa’nın hemen yanı başındaki Ağlama Duvarına pisleyin.

Önceki ve Sonraki Yazılar