1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SGK 50 MEMUR ALIMI YAPACAK

SGK 50 MEMUR ALIMI YAPACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi Gazete aracılığıyla yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını duyurmuştu.

SGK 50 MEMUR ALIMI YAPACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi Gazete aracılığıyla yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını duyurmuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan 50 memur alım ilanına başvuru süreci 29 Ocak tarihinde başlamıştı. İlana başvuru süreci 9 Şubat (bugün) sona eriyor.

SGK 50 MEMUR ALIMI YAPACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yayımladığı personel alım ilanına üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olmuş adaylar başvuruda bulunabilecek.

Yayımlanan ilan metninde alım yapılacak kadroya ilişkin açıklamaya göre, alımlar Müfettiş Yardımcılığı pozisyonunda gerçekleştirilecek ve bu kadroda kurum bünyesine 50 personel istihdamı yapılacak.

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı kadrosuna başvuru bulunacak adayların, ilan metninde açıklanan koşullara haiz olmaları gerekiyor.

SGK tarafından açıklanan başvuru koşulları arasında, alım yapılacak unvana göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı puanından istenilen seviyede bir puana sahip olmak ve kamu kurumlarına memur alımlarında aranan genel başvuru koşulları bulunuyor. İşte detaylar,

SGK personel alım ilanlarına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, 57 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan koşulları taşıyanlar, Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olan adaylar ve kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar başvuru yapabilecek.

İlan metnine göre Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı pozisyonuna En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adayların başvuruda bulunabileceği bildirildi.

KPSS şartına ilişkin olarak ise, '' ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinin birisinden en 80 puan almış olmak'' koşulu adaylara duyuruldu.

İLANA BAŞVURU SÜRECİ 9 ŞUBAT'TA SONA ERİYOR

SGK Müfettiş Yardımcılığı kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 9 Şubat tarihi mesai bitimine kadar yapabileceklerdir.

Söz konusu ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını istenilen evraklar ile birlikte (2 adet fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi, Yükseköğretim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı sureti ) Kurumun Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine şahsen yapacaklardır.