1. HABERLER

  2. SPOR

  3. MİLLETVEKİLİ GÜVENÇ: ‘’BU ZALİM DÜNYAYI BİZ HİZAYA GETİRECEĞİZ.’’

MİLLETVEKİLİ GÜVENÇ: ‘’BU ZALİM DÜNYAYI BİZ HİZAYA GETİRECEĞİZ.’’

Yedi düvel de karşımıza geçse pes etmeyeceğiz, vuruşacağız ve bu zalim dünyayı biz hizaya getireceğiz. Sizlerde ben bu imanı görüyorum. Bu millette bu inancı görüyorum. Bu Ak Parti’de bu kararlığı görüyorum.

MİLLETVEKİLİ GÜVENÇ: ‘’BU ZALİM DÜNYAYI BİZ HİZAYA GETİRECEĞİZ.’’

 

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Ak Parti İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşma’da ‘’Hep birlikte, durmak yok yola devam, yedi düvel de karşımıza geçse pes etmeyeceğiz, vuruşacağız ve bu zalim dünyayı biz hizaya getireceğiz.’’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a, savunulan belgeler üzerinde çok sert açıklamalarda bulunarak, . İkiniz birden bu milletin yakasını bırakın ifadelerini kullandı.

Milletvekili Güvenç’in konuşması şu şekilde;

İKİNİZ BİRDEN BU MİLLETİN YAKASINI BIRAKIN

Bülent Tezcan’ın yerinde olmak istemezdim. Eğer doğru ise Kılıçdaroğlu’nun dün orada istifa etmesi gerekiyor. Çünkü o belgeler çok açık bir şekilde iki şeyi gösteriyor. Bir, oradaki havaleler yurt için yurt dışı değil ikisi de yurt içinde olan şeyler. İstanbul’da Halk Bankasının bir şubesinden bir şubesine yapılan bir havale. Yurt dışı ile ilgisi yok. Dağıttıkları belgeden bahsediyorum. İki, o belgede yurt dışında kurulu şirkete giden bir para da yok, dün ki dağıttıkları belgeyi söylüyorum. O belgeye göre o şirketten içeride ki hisseye devir var. Dolayısıyla ey Kılıçdaroğlu, ey Bülent Tezcan, sende yandın onun ateşine. İkiniz birden bu milletin yakasını bırakın diyorum. Gidin evinize diyorum. Sahte belgelerle bizi kandıramazsınız. Bu milleti kandıramazsınız.

AMERİKAN ÇIKARLARINI KORUMAK İSTİYORLAR

Bunların açmazı şu; Ak Parti’den önce kendileri çalıp kendileri oynuyorlardı, infaz yapıyorlardı ama bugün hamdolsun 15 yıllık kazanımımız budur. Ne yalan söylerlerse anında hep beraber yüzlerine çarpıyoruz. İstedikleri oyunlar olmuyor. Amerika’daki dosya da yüzlerine çarpıldı şuanda. Amerika’daki dosyayı da Allah’a hamdolsun benim kardeşlerim 80 Milyon gördü ve anladı ki Türkiye’yi yargılamak istiyorlar. Amerikan çıkarlarını korumak istiyorlar. O dosya üzerinden dünyaya mesaj vermek istiyorlar. Amerika diyor ki bana boyun eğmezseniz, benim kurallarıma uymazsanız, ben size ne eder, eder başınıza çorap örerim diyor. Bizde Türkiye olarak, dünya mazlumları olarak diyoruz ki hodri meydan, bu iş Birleşmiş Milletlere gidecek Amerika’da yanlış hesaptan dönecekler. Hiç merak etmeyin.

BU ZALİM DÜNYAYI BİZ HİZAYA GETİRECEĞİZ

Gün; safları sıklaştırma,  birlik olma, mücadeleye devam etme zamanıdır. Şunun için; Bir, Ortadoğu’daki akan kanı, suni haritaları engelleyeceğiz. İki, 2002’den bu tarafa 3.000 dolar milli geliri 10.000 dolara çıkarttık. Daha gidecek çok yolumuz var. Çocuklarımızın, gençlerimizin daha büyük bir ülkede daha müreffeh bir ülkede daha güzel şehirlerde daha güzel Maraşımızda daha güzel Dulkadiroğlu’nda yaşaması için hep birlikte, durmak yok yola devam. Yedi düvel de karşımıza geçse pes etmeyeceğiz, vuruşacağız ve bu zalim dünyayı biz hizaya getireceğiz. Sizlerde ben bu imanı görüyorum. Bu millette bu inancı görüyorum. Bu Ak Parti’de bu kararlığı görüyorum.

Milletvekili Güvenç sözlerini şu şekilde tamamladı;

‘’15 yılın sonunda yaptığımız şu kongreler, şu birlik beraberlik ruhu, şu heyecan umutlu olmamız için bizlere yeter de artar diyorum..’’