1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. EKİNÖZÜ HABERLERİ

  4. Cela Belediyespor’dan Lösemili Çocuklar İçin Umut Olalım Çağrısı

Cela Belediyespor’dan Lösemili Çocuklar İçin Umut Olalım Çağrısı

Kahramanmaraş Ekinözü Cela Belediye Spor Kulübü ve Kızılay Kahramanmaraş Şubesi, lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin, Somalı Umutcan ve Talha ile diğer lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlattı

Cela Belediyespor’dan Lösemili Çocuklar İçin Umut Olalım Çağrısı

Kahramanmaraş Ekinözü Cela Belediye Spor Kulübü ve Kızılay Kahramanmaraş Şubesi, lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin, Somalı Umutcan ve Talha ile diğer lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Bu kapsamda, 1 gün boyunca Ekinözü’nde geçici ünite kurulacak.

Ekinözü Cela Belediye Spor Kulübü Başkanı Fatih Özcan Geçtiğimiz Kasım ayında lösemi hastalığının bir türü olan Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan 3 buçuk yaşındaki Öykü Arin için ve Somalı Umutcan ve Talha’ya 2 ay içinde uygun ilik bulunması gerekiyor. Küçük Arin için harekete geçen Ekinözü Cela Belediye Spor Kulübü 8 Şubat Cuma günü “Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin Umut Olalım ” sloganıyla kök hücre bağışı kampanyası düzenleyeceklerini ifade etti.

 

Düzenlenecek olan kök hücre bağışı kampanyasına destek beklediklerini belirten Kulüp Başkanı Özcan tüm Ekinözülüleri ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşları kök hücre bağışında bulunmaya davet etti.

 

Kulüp Başkanı Özcan: “Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin Umut Olalım ” adıyla Türkiye ve yurt dışında başlatılan kök hücre bağışı kampanyasına şimdiye kadar binlerce donör katıldı. Öykü Arin için henüz uygun donör bulunamadı. Ancak kampanya sayesinde son iki ayda dört çocuğumuzun hayatı kurtuldu. Türkiye ve yurt dışında devam eden kampanya, hem sosyal medyada hem de sivil toplum örgütleri desteğiyle çeşitli illerde devam ediyor.

Bizler de Ekinözü Cela Belediye Spor Kulübü olarak yaşadığımız bu kentte, ülke çapında oluşan kampanya destek olmak istiyoruz. 8 Şubat 2019 tarihinde İlçemizde yapacağımız “Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin Umut Ol” kapsamlı “Kök hücre bağışı” kampanyamıza tüm halkımızı davet ediyoruz. Unutmayın “ Sen nerede isen Umut oradadır!”. Haydi Hep Birlikte Bir umut Yazalım” diye konuştu.