1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

  3. AFŞİN HABERLERİ

  4. Afşinder, “Sünnet ve Edep”i anlattı

Afşinder, “Sünnet ve Edep”i anlattı

İstanbul da aktif dernek faaliyetleri ile bilinen kısa adı AFŞİNDER olan Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği “Sünnet ve Edep” konusunu İlahiyatçı Süleyman Malkoç ‘un anlatımıyla gerçekleştirdi.

Afşinder, “Sünnet ve Edep”i anlattı

İstanbul da aktif dernek faaliyetleri ile bilinen kısa adı AFŞİNDER olan Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği geleneksel “Cumartesi Sohbetleri” adlı programda “Sünnet ve Edep” konusunu İlahiyatçı Süleyman Malkoç ‘un anlatımıyla gerçekleştirdi.

İstanbul’da yaşayan Kahramanmaraşlı hemşerilerin Eğitim, Kültür ve Sosyal değerler alanında uğrak yeri olan Afşinder yine önemli bir konu ve konuk ile dernek merkezini doldurdu. İlahiyatçı Süleyman Malkoç’un konuk olduğu programda Sünnet ve Edep konusu işlendi.

Programın açılış konuşmasında Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç derneğimize, eş ve çocuklarını alarak gelen üyelerimize, öğrencilerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Hedefimiz herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir dernek merkezi oluşturmaktı. Programlarımıza gelenlere baktığımızda bu hedefe ulaştığımızı ve sayının gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Son zamanlarda bu konu üzerine bazı kesimler kötü ve yanlış algılar oluşturulmaya çalışıyor. Doğru bilgiyi öğrenmek ve bakış açımızı düzeltmek adına bugün böyle bir program organize ettik, kıymetli Süleyman hocamıza teşekkür ediyor, üyelerimiz açısından istifadeli olmasını ümit ediyorum dedi.

SÜNNET İŞLEYEN EDEP SAHİBİ OLUR

Sonra kürsüye gelen İlahiyatçı Süleyman Malkoç ise Peygamber efendimiz ASM hayatından örnekler ve Sünnet kavramının içerdiği manaları anlatarak konuşmasına başladı. Bizlerin Rabbimizi bize tarif eden üç büyük külli tarif ediciden bir olan Resul-ü Ekrem ASM karşı hürmetsizlik etmek, onun yaşam tarzını hafife almak en büyük hata olacaktır. Onun ASM çocukluğundan itibaren seçilmiş bir insan olduğu aşikârdır. Bizlerinde toplum içerisinde değerlerimizi kaybetmemek adına Sünnet-i Seniyyeyi kendimize rehber edinmemiz gerekiyor. Sünnet İşleyen Edep Sahibi Olur. Derneğimizde bu geleneğe önem vermek adına çok güzel programlar organize ediyor. Emek ve katkı sunanlara teşekkür ediyorum dedi.

Program sonunda misafirlere yöresel yemekler ikram edilip, öğrencilerin eğitim destek bursları dağıtıldı.

Editör: Emine Tekçe