Yorum sorunu ve misyonumuz

Tasarım, hız, arşiv hizmetleri gibi bir çok alanda Türkiye’de yayın yapan internet sitelerinin büyük çoğunluğundan çok daha farklı bir konsept geliştirilerek bu site yerelden evrensele açılan kapı olarak bütün dünya insanlarının hizmetine sunulmuştur.

Türkiye’nin belli başlı internet sitelerinde oluşturulan bir sistem oluşturulmuş, birden fazla sunucu ile, birkaç farklı güvenlik sistemleri ile donatılarak siz internet dostlarının hizmetine girmiştir.

Bir süre önce Hızır bir kod sistemi ilave etmiştik. Bu hazır sistem, sitenin hızını düşürdüğü gibi, site yönetiminde de birkaç sorun çıkarttı. Üyelerimizin yazdıkları yorumlar panele düşmedi. Ve onlarca üyemiz haklı olarak gönderdiğimiz yorumları yayınlamıyorsunuz şeklinde bizlere eleştiri yönelttiler. Bunun yeni eklediğimiz eklentiden kaynaklandığını tespit ettik. O eklentiyi sistemden kaldırarak bu sorunu çözdük.

Günlük ortalama 600 ile 750 civarında haber sisteme girmektedir. Site içinde yer alan TÜRKİYE GÜNDEMİ olarak gözüken yerde, kategorilerden bakıldığında Türkiye ve Dünyanın çeşitli yerinde meydana gelen olaylar otomatik olarak sistemde yerini almaktadır.

ANA MANŞET ALANDA KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ YER ALIYOR

Türkiye’de şu an itibariyle hiçbir internet sitesinde yer almayan bir Manşet Sistemine sahibiz.

Tamamen bizlerin ve teknik danışmanlarımızın el emeği göz nuru olan bu site de, karmaşık bir yöntem yerine sadelik ön plana çıkartılmıştır.

Türkiye Gündemi kendi içinde ikinci bir sistem olarak anlam kazanmış, site ana sayfasında yer alan bütün haber ve görsel malzemeler YEREL olmasına dikkat edilmiştir.

Kahramanmaraş’ta olduğu kadar, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Adana, Kayseri, Sivas, Ankara ve İstanbul’dan da takip edilen internet sitemizde, sitemize giren her 100 tekil ziyaretçiden ortalama 31 tanesi Türkiye dışından dünyanın 155 ülkesinden giriş yapılmakta olup, kendi çapımızda Kahramanmaraş’ımızın tanıtımında gücümüz nispetinde katkı yapmaya çalışıyoruz.

Takip edilmeme korkusu yaşamadan, Türk, İslam örf ve adetlerine aykırı olan hiçbir haberi, görsel bir malzemeyi öne çıkartmamaya özel önem verdik. Kadın ve cinsel içerikli ilan ve haber yayınlamıyoruz.

Cinayetleri, toplumda psikolojik travma yaratacak olayları ön plana almıyor, küçük haberler olarak sitede duyurmaya çalışıyoruz.

Mümkün olduğunca FLAŞ, ŞOK tarzı milleti aldatmaya ve kandırmaya yönelik başlık atmıyor, halkta yanlış algı oluşturacak haber yazım tekniklerinden uzak durmaya gayret ediyoruz.

Şehrin gelişmesi, toplumun bilgilendirilmesi adına gündeme getirdiğimiz konuları kamuoyu sorumluluğu içinde bir yada iki defa haber konusu yapıyor, kendimizi Savcı yada Hakim yerine koymamaya ve hüküm kesmemeye dikkat ediyoruz. Biz ne Hakimiz ne de Savcıyız.

Değerli internet dostları, Kahramanmaraş Türkiye’nin en hassas kentlerinden biridir.

Olayları gereğinden fazla abartmak, provoke etmek, insanları kandırmak, onlara yanlış haberler vererek, ajitasyon yapmak, bu şehre fayda yerine zarar verecektir.

Bir kurum ile yada bir siyasetçi ile ilgili haberler yaparken, köşe yazıları yazarken, mübalağa kaçacak şekilde övgü, yerin dibine batıracak kadar da eleştiri doğru bir yaklaşım değildir.

Ne kimsenin büstü dikilsin dedik, ne de kimseye mesnetsiz bir iftira atarak halkı kandırdık.

Tamamen toplumsal ahlakı, vicdanı, kamuoyunun hassasiyetlerine dikkat ederek, kendimizce koyduğumuz ilke ve kurallar ışığında bir yayın politikası oluşturduk.

Bir tıklama ile dünyanın en ücra köşesinde bir insan bizi evine misafir almaktadır. Bu kadar yaygın bir topluluğa hitap ederken, belli yükümlülük bilinci ile yayın yapmak, milletimizin doğru tanınmasına da katkı yapmaktadır.

Bizi her gün evine misafir ederek, baş köşelerine oturtan bütün dostlara yayın kurulu olarak teşekkür ediyoruz.

Yakında idrak edeceğimiz Mevlid Kandilinin bütün insanlığa sevgi ve barış getirmesini Yüce Mevladan niyaz ediyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyoruz….

Önceki ve Sonraki Yazılar