Yolun açık olsun Başkanım

Dernek çalışmalarına 1998 yılında, Kahramanmaraş Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde başlayan Selçuk Kurtsatar, 2012 yılından beri, Balkan Türkleri’ne yönelik birçok sivil toplum kuruluşunda, çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı Kurulu üyesi Kurtsatar, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu’nda görev almıştır.

Buna ilaveten, Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu Başkanlığı’na aday olmuştur.

Keza, Kahramanmaraş’taki teşkilâtıyla, Selçuk Kurtsatar, federasyon başkanlığına adaylığını açıklamıştır.

Balkan Türkleri’nin Sesi

Bu zamana dek yaptığı çalışmalarla, Balkan Türkleri’nin sesi olmayı, çoktan beri başaran başkan, çok kısa zaman sonra, projelerini kamuoyuyla paylaşacaktır.

Öyle ki; Selçuk Kurtsatar, Balkan Türkleri’nin problemlerinin çözümüne ilişkin çok ciddi projeler hazırladıklarını ve daha güçlü lobi çalışmaları yapacaklarını aktarmaktadır.

“Balkan Türkleri’nin sesinin daha gür çıkması için, bu bayrak yarışına dâhil olduk.”

Genel Kurul, 15 Mart’ta, Adana’da

Merkezi Adana’da olmak üzere, Akdeniz Bölgesi’nde şubeleri yer alan Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu, 15 Mart’ta, Adana’da, genel kurula gidecektir.

Ki; bu süreçte, teşkilâtıyla, federasyona başkan adayı olan Kahramanmaraş Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Selçuk Kurtsatar’a başarılar dilerim.

Yolun açık olsun, Başkanım.

Önceki ve Sonraki Yazılar