Yine Biz Haklı Çıktık Cafer Abi!...

Gazeteci olarak olmayan bir şeyi olmuş gibi ne yazarım ne de gündeme getiririm. Bir konu ile ilgili bir yazı yazacağım zaman işkembeden atmam, laf olsun diye konuşmam ve yazmam.

Önce konuyu araştırır, farklı kanallardan, farklı yerlerden teyit alır ve sonrasında da bunu yazar ve savunurum.

Hastane konusunda kim haklı çıktı?

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy’un Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın cevaplandırılması ile ilgili sorduğu sorulara cevap geldi.

Ve cevabı aynen yayınlıyoruz.

Sayın Bakan’ın cevabı iyi okunduğunda, ne demek istediği ortaya çıkacaktır.

Bundan sonra başı ağrıyan, ufak bir sağlık sorunu olan vatandaş muayene olmak için Karacasu’da ki Hastaneye gidecek.

Uzun lafın kısası bu.

Bir TV proğramında hatırlanacağı üzere; “Yukarıdaki şimdiki Devlet Hastanesinde yeni yapılan bina hariç yıkılacağını, Yeni Şehir Devlet hastanesinin kaldırılacağını, bu iki başhekimliğin teke indirileceğini aslında yeni yapılan Hastane ile Kahramanmaraş’ta yatak sayısının da pek artmayacağını iddia etmiştim ve siyasileri bu konuda uyarmaya çalışmıştım”

Her fırsatta; “ Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine ağabeyi demesiyle övünen milletvelimiz hepimizin de cafer abisi TV proğramına çıkarak aynen şunları söylemişti….Ben sağlık komisyonu üyesiyim, Sağlık Bakanı da benim arkadaşım, benim haberim olmadan, benim iznim olmadan böyle bir şey yapılamaz, siz bunları nereden uyduruyorsunuz demişti.

Açıkça ifade etmemiz gerekirse; “beni yalancılıkla itham etmişti!”

Şimdi sayın vekile pardon vekilimize buradan çağrı yapmak istiyorum:

Kim yalancı?

Ben mi?

Yoksa siz mi?

Keşke benim iddia ettiklerim doğru çıkmasaydı. Keşke siyasiler buna bir önlem alsalardı. Sayın Sağlık Bakanımız Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Devlet Hastanesini bitişik bir bina sanarak da orada bir hataya düşmüştür ya da yanlış bilgi verilerek, yanıltılmıştır. Devlet hastanesi nerede, bu hastane nerede? Onun işlevi farklı, onun işlevi farklı.

Şimdi soruyorum;

Sahi bu konuda kim yalancı?

Önceki ve Sonraki Yazılar