M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Yeniden Doğuş

Bilindiği gibi geçtiğimiz sezon PTT Birinci Ligden düşen Kahramanmaraş spor yönetimi kısa süre önce el değiştirdi. Daha on gün önce “bu takım sahaya bile çıkmadan 3. Lig’e düşer” deniliyordu… Takım bu gün Nevşehir de kamp yapıyor.

Olayları yakından takip eden bir arkadaşımın; “Değişim Kahramanmaraşlı genç iş adamlarından Fatih Mehmet Ceyhan’ın takımı tüm borçlarıyla devralmasıyla başladı. Aradan bir hafta geçmeden yirmi altı futbolcuyla sözleşme yapılıp karşılıklı imzalar atıldı” şeklindeki sözlerini duyunca, ne yalan söyleyeyim duyduklarım bana pek de inandırıcı gelmedi…

Hem işin sırını öğrenmek hem de sevgili Fatih Mehmet Ceyhan’a hayırlı olsun demek ve başarılar dilemek; ‘biz ne yapabiliriz, ne gibi katkı sağlayabiliriz’ demek için randevu alarak geçtiğimiz Cuma günü sevgili başkanla görüşmek üzere tesislerin yolunu tuttuk…  

Girişte iyi giyimli, güler yüzlü bir delikanlı karşıladı ve Başkanın ikinci kattaki odasına kadar bize refakat etti. Davranışlarından misafirin (yani bizlerin) başkanın misafiri olduğunun farkında olduğu anlaşılıyordu. Büyük bir saygıyla bize başkanın kapısına kadar refakat etti.

İçeriye girdik, Başkan yalnız değildi. Şifo Mehmetli yılların efsane kaptanı İzzet Kazancı da başkanın odasındaydı. Hem Fatih Mehmet Ceyhan’la hem İzzet Kazancı ile kucaklaştıktan sonra gelişmeleri birinci ağızdan dinlemek istediğimizi söyleyerek sözü Sayın Başkana bıraktık.

Fatih Başkan bizlere tekrar hoş geldin dedikten sonra; “Kahramanmaraş spor’un bundan sonraki süreçte anlık başarılarla işinin olmayacağını, kalıcı başarılar için ter dökeceklerini bunun için de ilk adım olarak alt yapıyı güçlendirmekle işe başlayacaklarını, Kahramanmaraş sporda Kahramanmaraşlı gençlerinin top koşturmalarının gerektiğini söyledi. Bu amaçla Kahramanmaraş’ın futbol alanında yetiştirdiği en büyük isimlerden birisi olan İzzet Kazancı kardeşimizi Kahramanmaraş Spor Genel Direktörü görevine getirdik. Bu atama bile bizlerin bu konudaki samimiyetimizin bir göstergesi kabul edilmeli” dedi.

İzzet Kazancı ise; “Sayın Başkanımın birlikte çalışma isteğini hiç tereddütsüz kabul ettim. Sayın Başkanımın takımın yeniden doğuşunu sağlama arzu ve isteğini yakından biliyorum. Her Kahramanmaraşlı gibi benim de Kahramanmaraş’a olan borcumu işin bir ucundan tutarak ödemeye çalışmam gerektiğine inanmaktayım. Gerekiyorsa gece ve gündüz çalışarak başarıyı yakalamaya çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Hem Sayın Başkan Fatih Mehmet Ceyhan’la hem de Sayın Genel Direktör İzzet Kazancı ile uzun uzun sohbet etti. İnanın her ikisinin derdi de Kahramanmaraş’a hizmet etmek. Kulübün yanından herkesin öcü görmüş gibi kaçtığı günlerde bu insanlar maddi ve manevi olarak kulübe sahip çıkmışlar. Ben Kahramanmaraşlıyım diyen herkes yani ben, sen, o, hepimiz Sayın Fatih Ceyhan’ın başkanlığındaki yönetime her konuda yardım etmeliyiz. İpin bir ucundan da bizler tutmalıyız.

Takımımız ilk maçını 31 Ağustos 2014 tarihinde kendi evinde yani Kahramanmaraş’ta oynayacak. Eşlerimiz ve çocuklarımızla bu açılış maçında tribünleri doldurmalıyız. Zafer Bayramının coşkusuyla misafir edeceğimiz MKE Ankaragücü takımını mutlaka puansız olarak yollamalıyız. Çocuklarımıza Kahramanmaraş Spor sevgisini mutlaka aşılamalıyız. Bu sevgiyi okullarımıza taşımanın yollarını aramalı ve mutlaka bulmalıyız. Bu konuda Projeler geliştirmeliyiz. Kahramanmaraş Sporlu Futbolcularımızla okullarımızdaki öğrencilerimizi sık sık bir araya getirmeliyiz.

Fatura Vizyon döneminde elde edilen başarılardan dolayı elbette o dönemde kulübe sahip çıkan kişi ve kurum yetkililerine teşekkür ediyoruz. Elbette kendilerini daima hayırla yâd edeceğimizi bilmelerini istiyoruz. Ama bu fetret devrini sona erdiren, aşukla maşuğu tekrar birleştiren, “Yeniden Doğuşa” vesile olan Sayın Başkan Fatih Mehmet Ceyhan kardeşimize tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Kalıcı başarıları yakalama adına tüm Kahramanmaraşlı kardeşlerimin sayın başkanın ve takımın yanında yer almalarını istirham ediyorum.

Koca Başkan Yolun Açık Olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar