Yaz sezonu bereketi ile geliyor…

Baharın gelmesi ile birlikte kente yaz aylarına yönelik etkinliklerde hız kazanmaya başladı. Bir çok kurum kuruluşun yapacağı şenlikler, konserler, piknik gezilerinin yanında önemsenmesi gereken ve bana göre de en önemlisi;

1.28-31 May9ıs tarihlerinde yapılacak olan “1.Doğu Akdeniz gıda-tarım ve hayvancılık fuarı”
2.8 Haziranda gerçekleşecek olan 7. Uluslar arası Türkçe Olimpiyatlarının İl etkinlikleri bazında Kahramanmaraş’ta da yapılacak olması
28-31 Mayıs 1.Doğu Akdeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Kafum Fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan Fuar çalışması ile alakalı görüştüğüm Expo Link fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan ve Çalışkan Genel Müdürü Ferudun Türkten kardeşimden aldığım elektrik ve heyecan bizimde bu hususta heyecanlı olmamız gerektiğini benimsetti.
Türkiye geneli tanıtımı yapılacak olan, çevre tüm illerde billboard reklamı girilecek olan, ulusal ve yerel medyada reklamları yayınlanacak olan, radyolarda Tv lerde reklam çalışmaları devamlı kullanılacak olan, aynı zamanda Ülke içinin yanında Yurt dışından bir çok ülkeden katılımcının da katılacağı fuar organizasyonu akli selim herkesi heyecanlandıracağını düşünüyorum.
Lakin gıda, tarım ve hayvancılık üzerine kentimizde faaliyet gösteren kendisini büyük olarak adlandıran firmaların hala fuarda yer almamış olmasını da anlamış değilim.
7. Uluslar arası Türkçe Olimpiyatları, ise Türkiye’de toplam 9 ilde program düzenleyecek. Bu programlardan bir ayağının da İlimizde olması kentimiz açısından ayrı bir kazanç diye düşünüyorum. Necip Fazıl Kültür ve Eğitim vakfı ve Kahramanmaraş Belediyesi tarafından organize edilecek olan Türkçe olimpiyatlarının geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’daki toplantısında programa hazırlanan öğrencilerin kısa kısa skeçleri bile gözlerimizin dolmasına vesile oldu.
Sanat Danışmanlığı görev inin bize verilmesi yönü ile ayrı bir sorumlulukla şimdi Kahramanmaraşlı el birliği ile Türkçe Olimpiyatlarına hazırlanmalıdır.
Moğolistanlı bri çocuk’un “Ham Çökelek söylemesi”, Teksas’lı delikanlıların “Harman dalı” oynaması ve bunun gibi senin özün olan türküleri senden olmayan birilerinin söylemesi kime ne kadar anlamlı geliyor varın gerisini siz düşünün. Bundan 20 yıl önce rahmetli babama desem ki; “Baba teksas’lı gençler gün gelecek harmandalı oyunu oynayacaklar” herhalde babam benim hasta falan olduğumdan şüphelenir hastaneye götürürdü.
İşte Kahramanmaraş’ın tanıtımının olmadığından benim gibi muzdarip olanlar bize iki güzel fırsat değerlendirmek ve hem de dolu dolu artık Kahramanmaraşlılara kalmıştır.
Sağlıcakla kalın efendim.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.