Yavuz hırsızlar!

 ?Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.? Bizim sözde ?yavuz?, sözde aydın, fakat ?özde?  ?Ermeniciler?, bu ülkenin gerçek sahiplerinden baskın çıkıyorlar ve celadet arz ederken, hırsızlıklarını söylercesine, gerçek emellerini tekrar ortaya koyuyorlar...

Tabii; şu ?Ermenilerden özür dilemek? kampanyası dolayısıyla, olanlardan söz ediyorum! Bunu yaparken, ?soykırımı? iddialarının ?özüne? ve konuyu ?tehcire? de yaymak çabalarının maksadına da şimdilik dokunmayacagım! 

Ancak TC Cumhurbaşkanı Gülün bu konudaki yaklaşımı,  yorumu, şiddetli tepki gösterecegi yerde, şu olmuştu:

 ?Türkiye görüşlerin açıkça ifade edilebildigi bir ülke. Dolayısıyla çeşitli gruplar, çeşitli kişiler bir araya gelip  fikirlerini ve görüşlerini açıklayabilirler.? Böyle bir tavrı, TC Cumhurbaşkanına yakıştırmak mümkün degil. Ama dogrusu Gülün genel, fakat özellikle Ermeni konusundaki son yaklaşımlarına uygun! O, ?bütün Türklerin Cumhurbaşkanıyım? demekteki maksadı, anlaşılan, bu ?özür kampanyasını? başlatan liboşların ve de bu aşagılık belgeyi imzalamak gafletini gösterenlerin de ?Cumhurbaşkanı? olmak... Bir dahaki sefer ?aydınlar-sabatçılar? ögle yemegine, o sözde aydın, fakat gerçekte Türklere ve tarihimize ihanet edenleri de davet ederse şaşmam.

 

Asıl maksat

 

Acıdır; Gül ilk söylediklerini tavzih ederken dahi, genel olarak Ermeni ve Ermenistan konusuna bakış açısını da ortaya koydu. Futbol maçı bahanesiyle, fakat hakikatte Erivana neden gittigini de!

Eger, bir devlet adamı ihatası, vizyonu ve tarih şuuru olsaydı Ermenistan konusunun öyle maça gitmekle filan edilemeyecegini ve bunların ve de özür dilemenin arkasından Türkiyenin başına gelecegini, arkadan hangi taleplerin çıkacagını bilirdi-bilmesi gerekirdi. Hakkını vermek lazım; Başbakan Erdogan bu konuda daha duyarlı davrandı ve dogru sözler söyledi!

Atatürkün makamında oturan, Türklerin Cumhurbaşkanı  oldugunu iddia eden bir devlet adamı, bu hayati konuda, sözde aydınların milleti rencide eden rezilliklerı hususunda böyle konuşur ve adeta onları tasvip eder mi? Ermeniler ve digerleri ne istediklerini biliyorlar, ama ?bizim? diyemeyecegim Cumhurbaşkanı, tehditlerin galiba farkında degil ki böyle afaki konuşabiliyor!

Izmir Milletvekili Canan Arıtman bu sözlere gereken haklı tepkiyi aslanlar, bir Asena gibi, gösterdi, sahayı ?liboşelere? bırakmadı. Bazı hanımlar, bazı ?erkeklerden? daha yigitler.

Sayın Gülün kökenlerinde ?Ermenilik? var mı bilmem! Ama Sayın Arıtmanın belki bir bildigi vardır... Hemen söyleyeyim:  Gülün babanesı Ermeni olsa ne yazar? Bu mübarek ülkenin, mübarek erime kazanında bütün kökenler, ?Türklükle? kaynaşmışlar. Ama bazen kötü tohumlar, zehirli kanlar depreşir! Hem ihanet onlara özgü de degil!

 

Kim ırkçı

 

Bazı malum gazeteler Sayın Arıtmana ?kafatasçı, ırkçı? diyorlar! Fakat asıl ırkçılar kimler? Bu ülkede her soyu kucaklanmaya ve Türklüge entegre etmeye çalışanlar, ?Ne mutluyum ki Türküm? diyenler mi, yoksa etnik kökenlerini ileri sürererek ülkeyi parçalamak isteyenler ve aramıza nifak sokanlar mı?

Bu özür dileme kampanyasını başlatanlar bilmeden faydalı bir şey yaptılar... Hainleri bir defa daha tanıdık ve bu demeçle kimlerin devlet adamı oldugunu bir daha anlamış olduk!

Bu arada bu trajik ve de komik havalarda aklıma bir şey geldi: Bizim şu aydınlar Ermenilerden özür dilerken ve Ermeniler, şu son çeyrek yüzyılda Ermeniler hiç Türk öldürmedi derken son yıllarda, ASALAnın öldürdügü 50 küsur hariciyecimizi teget geçmişler! Bir de komedi bildiriyi imzalayanlar arasında ASALAnın ilk kurbanlarından rahmetli dostum eski Paris Büyükelçisi Ismail Erezin de adı var!

Bu kadar cehalet ancak ihanetle mümkün. Fakat çok küstahlaştılar: şimdi ASALA da ?Ergenekon? örgütü der ve ?diplomatlarımızı da Ergenekon öldürdü? derlerse hiç şaşmayın! 

 

(Yeniçag Gazetesi)

Önceki ve Sonraki Yazılar