Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

‘Ya Seve Seve Gidecekler’

MHP’de her hangi bir görevim yok, 37 yıldır gonul verdığım bu sıyasi partiden bir talebim olmadı beklentimde yok. MHP’de işlerin doğru gitmediğini partiyi yönetenlerin samimi olmadığınıda yıllardır söyleyip duruyorum, bu gün gelinen noktada MHP seçmeninin %90 nıda şu an benimle aynı çizgiye geldiler.

CHP’de kasım seçimleri sonrası partilerini başarısız bulanlar yuksek sesle kurultay çağrısında bulundular bir iki ay sonra kurultayları yapıldı Kılıçtaroğlu yeni bir ekiple yoluna devam ediyor.

AK Partide %50 seçim başarısı göstermiş Ahmet Davutoğlu’nu biri istemedi diye kurultay topladı genel başkanını değiştirdi, her ne hikmetse MHP delegesinin %80 sekseni kurultay istiyor, mahkeme kapılarında adalet bulmaları gerekirken adeta MHP’liler adalet sopasıyla dövülüyorlar.

 Herkes davulla zurnayla eğlenerek şenlik havasında kurultay yaparken MHP delegesi seçmeni Pursaklarda 5-10 km guneşte yuruyerek mahkemenın gosterdığı yerde kurultay yapıyor bunuda onlara çok göruyorlar.

 MHP genel başkanı Devlet Bahçeli MHP tabanına Ecevit’ten daha fazla zülüm yapıyor bununlada kalmıyor hakaret ediyor, rencide ediyor, ihraç ediyor kapatıyor tehdit ediyor. Hadi ben MHP’li değilim sade bir vatandaşım gazeteciyim bu zülmü görüp ‘bu MHP’nin parti içi sorunudur’ deyip bu zülmü haksızlığı görmeyip sineyemi çekmeliyim.

MHP delegesine partililere aleni yapılan bu zülme sadece MHP’li muhalifler gögus germemeli Türkiyedeki butun STK temsilcileri siyasi parti temsilcileri sıyasi partilerin siyasi hayatın yüz karası haline gelen bu zalimliklere uyarı yapmalıdırlar.

 Türkiye birlerinin keyfi zulum yaptığı Tanzanya muz cumhuriyeti olmamalı, binlerce yıllık devlet geleneği olan 100 yıllık demokratik tecrubesiyle Türkiye böyle kepazelikleri normal olarak yaşandığı bir ülke olmamalı?

Ülkesini vatanını devletini ve demokrasiyi önemseyen her kurum ve kişinin bu yaşananlara seslerini yükseltmeleri gerekmekte.

 MHP hareketini yakından takip eden bir gazeteci olarak okurlarım sık sık beni arayıp MHP’de alınan yurutmeyı durdurma kararıyla ne olacak? Sorularına muhatap oluyorum, hepsinede şunu söyluyorum sosyolojının kuralıdır ‘ayağa kalkan değişim iradesi asla engellenemez Statüko Ya seve seve gidecek yada delege tarihi yeri nere olursa olsun gereğini yapıp bunları götürecek’

Önceki ve Sonraki Yazılar