VEYSİ KAYNAK VE KAHRAMANMARAŞ SİYASETİ

Kahramanmaraş’ta aynı parti içinde zaman zaman kişiler ve bu kişiler etrafında gruplar oluşturuldu.

Parti iktidarda. Ancak parti içinde iki yada daha fazla gruplar ortaya çıkınca şehre gelmesi gereken hizmetler bile getirilemedi.

Zira “bir kuruma yapılacak olan müdür atamaları” bile bu gruplaşma nedeniyle yapılamamış, kaybeden Kahramanmaraş olmuştur.

Ancak 2011 seçimlerinden sonra Kahramanmaraş siyasi hayatına giren ve 21 Mayıs’ta ki kongrede Ak Parti MKYK üyesi olan Mahir Ünal, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç gibi isimlerin Milletvekili olmaları kentteki bu gruplaşmayı da bir nebze olsun bitirdi.

Bir yıldan bu yana Başbakan Yardımcısı olarak kabinede görev yapan Sayın Veysi Kaynak, parti içinde her hangi bir gruplaşmanın doğmasına izin vermediği gibi bütün grupları da kucaklayarak bir bütünlük oluşturdu.

Bu süreç içinde Mahir Ünal ile Veysi Kaynak arasında çıkacak olan bir tartışma, gruplaşmadan medet uman insanlar hayal kırıklığına uğradı. Geçmişte Mahir Ünal buna fırsat vermezken bu süreçte de Veysi Kaynak buna fırsat vermedi.

Milletvekilleri ve Teşkilat arasında yaşanan bu güzel uyum şehre hizmet noktasında ivme kazandırdı.

Kahramanmaraş’ta şehrin gelişmesi ve büyümesi için bizim ihtiyacımız olan tek şey; birlik ve beraberliktir.

Şu anda Başbakan yardımcısı Veysi Kaynak, Ak Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal, Celalettin Güvenç ve diğer milletvekilleri uyum içinde şehrin gelişmesi için çaba sarf ediyorlar.

Gerek Ak Parti Teşkilatlarında, İş Dünyasında, Medya ve Kamuoyunda bu birlikteliğin 2019 yılına kadar devam etmesi halinde şehrin birçok sorunu bitecektir.

Kent kamuoyu, vatandaşlar siyasiler arasında sağlanan bu birliktelikten memnun gözüküyorlar.

Bize düşen görev bu birlikteliğin devamının sağlanması kabine ve parti yönetiminde Kahramanmaraş’ın temsil edilmesidir.

Bu temsilin devam etmesi halinde Kahramanmaraş’ta Ak Parti oy patlaması da yapacaktır.

ARTI EKSİYE GELEN MESAJLAR

24 Mayıs Çarşamba akşamı Aksu TV’de ki artı-eksi proğramını Başkonuş Yaylasından yaptık.

Gece 5C falan olan sıcaklığa rağmen dışarıda değil de içeride proğram yaptık. Çünkü hava soğuktu.

Proğramda Turizmi ve siyaseti tartıştık. Siyaset ile ilgili yüzlerce gelen mesajlarda birliktelik öne çıkan ortak konuydu.

Dedik ki; Birini birine tercih etmeyelim. Hepsine birden sahip çıkalım. Biz bunu başarırsak Kahramanmaraş kazanır.

Hiç kimse kendini şunun yada bunun adamı kategorisine sokmasın. Bizler de hiç kimsenin adamı değiliz. Bu şehre bir çivi çakanın yanındayız. Şu iki yıllık süreci iyi değerlendirelim. Siyasilere sahip çıkalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar