Ve aday adaylarımız!...

Kahramanmaraş’ta Ak Parti’den aday adayı olmak isteyenler için son gün olan 14 Mart Günü adeta partiye karargah kurduk. MHP’de ise başvurular dün başladı ve 21 Mart Günü sona erecek. Doğal olarak 21 mart günü de MHP’de olacağız. CHP’de ise tık yok. Varsa da bizim haberimiz yok!...

Ak Partide dün saat 17.00’ye kadar 28 kişi Ankara’dan başvurdu. 70 kişi de Kahramanmaraş’tan. Bu sayının daha da artmış olması da muhtemel dahilinde. Kesin aday adayı listesi bu gün belli olur.

Bu hafta Perşembe günü Ak Parti aday adayları Teşkilat tarafından kamuoyuna tanıtılacak. 20 Mart Pazar günü ise Teşkilat Temayül yoklaması yapılacak. Daha önceki yıllarda sonuçlar açıklanmazken bu defa temayül sonuçları burada ilan edilecek.

Kahramanmaraş’a büyük emeği olan KMTSO’nun eski başkanı Mehmet Balduk’un adaylık müracaatı beklentisiydi. Kahramanmaraş Teşkilatına başvuru yapmadı. Siyasete her zaman mesafeli duran Mehmet Balduk, bu şehirde olduğu kadar bütün Türkiye’de tanınan birisidir.

Benim en çok milletvekili olarak arzu ettiğim isimlerden biri olan Sayın Balduk’un milletvekilliği noktasında henüz son söz söylenmemiştir. Bilmiyoruz ama, son gün listede yer alırsa da, benim için sürpriz olmaz. Belki ben çok iyimser düşünüyor olabilirim. Sayın Balduk’un bu kent için yaptığı çalışmaları yakinen bilen biri olarak bir dönem TBMM’de görmek istememizin duygusallığı da olabilir bu yazdıklarımız. Neyse her şeyin hayırlısını arzu etmek ve istemekten başka elimizden bir şey gelmez.

Dün gün boyu Ak Partideydik. Mehmet Çiçek, Musaffer Çaylı, İdris Tezcan, Mehmet Akif Ercan, Dr. İrfan Karadutlu, Av. İsmail Kahveci, Hatice Koç, ve adını bir çırpıda yazamadığımız, hatırlayamadığımız bir çok insan başvurularını yaparak, Temayül için çalışmalara başladılar.

Aday adayı başvuruları ile ilgili 300 civarında fotoğraf çektik, kimilerini haber yaptık, kimilerini de henüz yapamadık. Bu süreçte haber yapmaya unuttuğumuz dostlarımız olursa lütfen bize kahır koymasınlar, İlk birkaç gün bizimde doğal olarak elimiz ayağımıza dolaşıyor.

Bu seçim döneminde, kavga ortamından uzak, hoşgörü ve barış içinde bir kampanya dönemi arzu ediyoruz. Davulların çalındığı, şarkı ve türkülerin söylendiği, partililer ve adayların birbirleriyle dostluk ve kardeşlik bağları içinde vatandaşı tahrik etmekten uzak siyasi bir söylem ile seçim çalışmalarının yapılmasını arzu ediyoruz.

Bu arada partilere aday adaylığı başvurusu yapan ancak partilerin istediği bağışları vermeyen aday adayları için toplumda oluşan bir kanaat vardır. Bu kanaat ise, bu gibi isimlerin gerçekten aday olmayı değil de bunun reklamını yaparak 12 Haziran sonrasında bir ikbal beklentisi içine girmesidir.

 Birkaç gazeteci aday adaylığını kendisi için reklam malzemesi olarak kullanmak isteyen isimleri tespit etmeleri halinde haber yapmama yönünde bir karar aldık. İnşallah bunu uygulama imkanı buluruz.

Neden yemekli toplantıya gitmiyorum!...

Sağda solda farklı mekanlarda aday adayları toplantı düzenliyorlar. Doğal olarak bunların bazıları da yemekli oluyor. Yemekli toplantılarla ilgili görüntüler gazete ve internet sayfalarına girdiğinde, okurların bizlerle ilgili yazdıkları yorumlara, hakaretlere artık kendi adıma dayanamaz oldum.

Toplantıya katılmadığımızda aday adayı bize kahır ediyor. Katıldığımızda ise adımız BELEŞÇİYE- LOKMACIYA çıkıyor.

Buradan bütün siyasilere, sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuyorum. Yemekli yapılan basın toplantısına BENİ DAVET ETMEYİNİZ!..

Seçime katılacak olan bütün aday adaylarına başarılar diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar